Oslavy narozenin jako vektor virů

Pro sledovače kontaktů bylo obtížné jasně prokázat, že lidé měli virus na malých soukromých shromážděních, uvedla KJ Seung, vedoucí strategie a politiky Massachusetts Partners Covid Health Response, která pomohla nastavit systém sledování kontaktů.

Bylo pro ně snazší sledovat veřejné expozice, například v továrně nebo na svatbě. Jednotlivci často nesdíleli noci, kdy by příbuzný trávil večeři nebo odvezl kamaráda z práce, ať už z plachosti nebo ze zapomnění – a pokud ano, zdráhali se jmenovat.

„Nejmenší společenská setkání jsou nejtěžší místa pro sledování,“ řekl. „Když jsme však mluvili s kontaktními stopéry po celé zemi, vypadalo to jako: Ano, lidé se nakazili na těchto malých shromážděních.“

Spousta chování kolem pandemie – včetně Použijte masku a Absorpce vakcíny – Zdá se, že se liší podle politické politické strany. Studie však zjistila, že Vánoce vedly k nárůstu infekcí Covid-19 na podobné úrovni v republikánských a demokratických regionech. To naznačuje, že ačkoliv rodiny, které se opírají o demokracii, mohly častěji nosit masku při chůzi se psem, lišily se od návštěvy důvěryhodného přítele méně než republikány.

„Tento prvek vašeho domova je rozhodně bezpečné místo, takže když máte doma své přátele a rodinu, necítíte se riskantní,“ řekl dr. Ashish Jha, děkan Fakulty veřejného zdraví. na Brown University, který popsal výzkumnou práci jako „kreativní“ pro hledání neobvyklého způsobu zachycení přenosu nemoci, který je jinak obtížně měřitelný.

Pro mnoho Američanů se oslavy narozenin v posledních měsících staly mnohem bezpečnějšími. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí tvrdí, že je bezpečné, aby se plně zaočkovaní lidé shromažďovali v budovách bez použití obličejových krytů.

Ale pro ty, kteří nebyli očkováni, studie připomíná, že i aktivity, které se cítí bezpečněji, představují hrozbu infekce. V mnoha částech země jsou neočkovaní lidé seskupeni podle regionů nebo sociálních skupin, což znamená, že narozeninové oslavy – a jiné slavnostní a zvláštní příležitosti – mohou být riskantní.

READ  Viděli jsme věci, kterým by lidé nevěřili. Exoplaneta staví své vlastní měsíce • Záznam

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *