Orgány v Indii objevují stovky těl pohřbených řekami

Indické úřady objevily stovky těl pohřbených řekami a úředníci podle agentury Associated Press spekulují, že mohou být oběťmi COVID-19. zmínil.

Novinář Associated Press odhaduje, že v sobotu bylo v Prayagraj, městě v Uttarpradéši, nalezeno 300 těl. Vyšší policejní důstojník KP Singh řekl zpravodajské službě, že úřady označily tuto oblast za kremační zónu COVID-19 a uvedla, že policie nepovolí žádné další pohřby podél řeky.

Mluvčí vlády státu Navnett Seagal v neděli zpochybnil zprávy, že na březích řeky bylo pohřbeno více než tisíc těl.

Segal dodal, že místní vesničané nespálili mrtvé kvůli hinduistickým tradicím, protože podle náboženského přesvědčení je skládali nebo pohřbívali v řekách, uvedla agentura Associated Press.

„Vsadím se, že tyto mrtvoly nemají nic společného s COVID-19,“ řekl Seagal.

Ramesh Kumar Singh, člen organizace, která pomáhá kremaci, řekl agentuře AP, že lidé jsou vhozeni do řek kvůli vysokým cenám za výkon posledních rituálů a nedostatku dřeva.

To přichází v době, kdy se Indie snaží vyrovnat se s pokračující vlnou viru, přičemž nejvíce zasaženy jsou dva státy, Uttarpradéš a Bihár.

V neděli hlásilo ministerstvo zdravotnictví 311 170 potvrzených případů COVID-19 za poslední den a 4047 úmrtí, uvádí Associated Press.

READ  Brazílie: Covid-19 letos v zemi zatím způsobil každé třetí úmrtí

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *