Orange County vstupuje na „vysokou“ úroveň přenosu COVID-19, ale neočekává se žádný mandát pro vnitřní masky

SANTA ANA, CA (KABC) – Zdravotní experti z Orange County opět pečlivě sledují případy COVID-19, protože okres přechází na „vysoký“ přenos v komunitě.

„Právě teď jsme rozhodně svědky nárůstu počtu případů,“ řekl Dr. Matt Zahn, náměstek zdravotníka pro Orange County Healthcare.

Řekl, že přenos v komunitě je způsoben vysoce přenášenými dílčími variantami omikronu.

„Máme takové překrývání, pokud jde o naši populaci okresu Los Angeles a nás a dalších sousedních okresů,“ řekl Zahn. „Je fér říci, že všichni vidíme tento nárůst případů. Jsme v tom všichni společně.“

podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí pro sledování dat COVID-19komunitní úroveň COVID-19 v okrese Los Angeles je nyní v kategorii „Vysoká“.

Kraje Ventura a Orange se tento týden také posunuly na „vysokou“ úroveň na základě vyššího počtu lidí nakažených virem.

Okresy San Bernardino a Riverside v současnosti spadají do kategorie „střední“.

„Kdykoli jsme v minulosti během pandemie zaznamenali takový nárůst, obvykle došlo také k nárůstu případů na JIP a také úmrtí. To nevidíme,“ řekl Jose Arbalo, informační důstojník z okresního oddělení Riverside. zdraví. .

Pokud Los Angeles County zůstane v kategorii „vysoké“ dva po sobě jdoucí týdny, úředníci říkají, že zahájí nový mandát pro vnitřní masky.

Je to krok, který by obyvatelé některých sousedních krajů neměli očekávat.

„Vždy jsme dodržovali pokyny a mandáty,“ řekl Arbalo. „Myslím, že v tom budeme pokračovat. To jsou instrukce, které jsme dostali.“

„V Orange County se v tuto chvíli do států nestěhujeme,“ řekl Zahn.

Zdravotníci prozatím uvedli, že každý, kdo se cítí bezpečně nosit roušku, by v tom měl pokračovat, zejména na veřejnosti a uvnitř, a vyzývají lidi, aby si nechali očkovat nebo přeočkovat COVID-19, pokud se kvalifikují.

Copyright © 2022 KABC Television, LLC. Všechna práva vyhrazena.

READ  Počet úmrtí ve vlně Covid-19 ve WNY týdny roste | místní zprávy

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.