Opravená aktualizace 1 – Češi zpřísňují uzamčení COVID a hledají další testy pro dělníky v továrně

(Opravte křestní jméno regionálního koordinátora očkování pro Robina, ne Roberta, v předposledním odstavci)

* Česká republika má nyní nejvyšší míru infekce na obyvatele na světě

* K provedení opatření bylo přijato více policistů a vojáků

* Všechny školy jsou nyní uzavřeny a cestování je omezeno

PRAHA (Reuters) – Česká republika, která bojuje proti nejhoršímu nárůstu případů COVID-19 na světě, nasadila v pondělí více policistů a vojáků, aby pomohla zavést nová blokovací opatření zaměřená na uvěznění lidí v jejich domovských regionech.

Premiér André Babis uvedl, že systém zdravotní péče čelí kolapsu bez nových omezení kvůli rekordnímu počtu pacientů v kritickém stavu.

Země s 10,7 miliony zaznamenala minulý týden nejvyšší míru infekce na obyvatele na světě, podle našeho světa v datech, a je 11krát vyšší než v sousedním Německu.

Přesně rok po oznámení prvního případu COVID-19 nasadily úřady asi 26 000 policistů a 3 800 vojáků, aby prosadili třítýdenní příkaz omezující svobodu pohybu, i když existují výjimky pro cestování spojené s prací.

Předškolní školy a třídy byly uzavřeny pro první a druhý stupeň. Ostatní žáci se už učili z domova.

„Lidé nechtěli dodržovat pravidla do dneška, a proto je zde COVID.“ Pavel Novotný, kapitán vlaku, mimo převážně prázdnou stanici v Praze, řekl: „Možná to pomůže.“

Továrny jsou stále otevřené

Babiš čelil kritice, že nová opatření nejdou dostatečně daleko, protože továrny jsou stále otevřené. Vyvažuje to veřejnou frustrací uzavíráním, které od října vedlo k uzavření převážně zbytečných obchodů, restaurací a zábavy.

Babys odmítla výzvy k uzavření odvětví s tím, že by to vedlo ke ztrátě pracovních míst, a místo toho navrhla další testování v továrnách.

Místopředseda vlády Jan Hamask, který vede vládnoucí malou sociálně demokratickou stranu, vyzval ke snížení počtu pracovních sil, aby mohlo probíhat další testování.

READ  Evropská investiční banka investuje do českých infrastrukturních projektů 191 milionů eur

Řekl: „Podle odborníků je nutné kontrolovat společnosti, jinak do jednoho měsíce dokončíme přesně tam, kde jsme nyní.“

Země přijala drastická opatření před rokem, kdy začala pandemie, a největší výrobci na několik týdnů ukončili činnost, což stálo ekonomiku drahou.

K nedávnému nárůstu byly přidány nové, infekčnější varianty viru a pomalé zavádění vakcín nepomáhá.

Počet obětí se od poloviny prosince zdvojnásobil na 20 469.

Robin Sen, regionální koordinátor očkování a odborník na krizovou medicínu, uvedl, že nástrahy, jako je otevření obchodů před Vánocemi, se přidaly k strasti v zemi.

Sen řekl, že by mohlo na nějakou dobu uzavřít některá nekritická průmyslová odvětví, a dodal: „Omezení pohybu mezi regiony je zcela nedostatečné.“ (Připravili Jerry Skassel a Robert Mueller, napsali Jason Hovet a upravili Emilia Sithole Mataris a Gareth Jones)

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.