Opravená aktualizace 1 – Češi zpřísňují uzamčení COVID a hledají další testy pro dělníky v továrně

(Opravte křestní jméno regionálního koordinátora očkování pro Robina, ne Roberta, v předposledním odstavci)

* Česká republika má nyní nejvyšší míru infekce na obyvatele na světě

* K provedení opatření bylo přijato více policistů a vojáků

* Všechny školy jsou nyní uzavřeny a cestování je omezeno

PRAHA (Reuters) – Česká republika, která bojuje proti nejhoršímu nárůstu případů COVID-19 na světě, nasadila v pondělí více policistů a vojáků, aby pomohla zavést nová blokovací opatření zaměřená na uvěznění lidí v jejich domovských regionech.

Premiér André Babis uvedl, že systém zdravotní péče čelí kolapsu bez nových omezení kvůli rekordnímu počtu pacientů v kritickém stavu.

Země s 10,7 miliony zaznamenala minulý týden nejvyšší míru infekce na obyvatele na světě, podle našeho světa v datech, a je 11krát vyšší než v sousedním Německu.

Přesně rok po oznámení prvního případu COVID-19 nasadily úřady asi 26 000 policistů a 3 800 vojáků, aby prosadili třítýdenní příkaz omezující svobodu pohybu, i když existují výjimky pro cestování spojené s prací.

Předškolní školy a třídy byly uzavřeny pro první a druhý stupeň. Ostatní žáci se už učili z domova.

„Lidé nechtěli dodržovat pravidla do dneška, a proto je zde COVID.“ Pavel Novotný, kapitán vlaku, mimo převážně prázdnou stanici v Praze, řekl: „Možná to pomůže.“

Továrny jsou stále otevřené

Babiš čelil kritice, že nová opatření nejdou dostatečně daleko, protože továrny jsou stále otevřené. Vyvažuje to veřejnou frustrací uzavíráním, které od října vedlo k uzavření převážně zbytečných obchodů, restaurací a zábavy.

Babys odmítla výzvy k uzavření odvětví s tím, že by to vedlo ke ztrátě pracovních míst, a místo toho navrhla další testování v továrnách.

Místopředseda vlády Jan Hamask, který vede vládnoucí malou sociálně demokratickou stranu, vyzval ke snížení počtu pracovních sil, aby mohlo probíhat další testování.

READ  BJK Trophy: Billie Jean King mluví o momentu kariéry, na který „nikdy nezapomene“ Růst turnaje je pojmenován na její počest

Řekl: „Podle odborníků je nutné kontrolovat společnosti, jinak do jednoho měsíce dokončíme přesně tam, kde jsme nyní.“

Země přijala drastická opatření před rokem, kdy začala pandemie, a největší výrobci na několik týdnů ukončili činnost, což stálo ekonomiku drahou.

K nedávnému nárůstu byly přidány nové, infekčnější varianty viru a pomalé zavádění vakcín nepomáhá.

Počet obětí se od poloviny prosince zdvojnásobil na 20 469.

Robin Sen, regionální koordinátor očkování a odborník na krizovou medicínu, uvedl, že nástrahy, jako je otevření obchodů před Vánocemi, se přidaly k strasti v zemi.

Sen řekl, že by mohlo na nějakou dobu uzavřít některá nekritická průmyslová odvětví, a dodal: „Omezení pohybu mezi regiony je zcela nedostatečné.“ (Připravili Jerry Skassel a Robert Mueller, napsali Jason Hovet a upravili Emilia Sithole Mataris a Gareth Jones)

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *