Opičí útoky: Japonské město Yamaguchi si myslelo, že má darebné makaky. Teď se obávají, že jich bude víc

Od 8. července bylo ve městě Jamaguči a jeho okolí zraněno nejméně 45 japonských makaků — také známých jako sněžné opice — podle Yoshitaka Morishige, úředníka z odboru ochrany životního prostředí prefekturní vlády Jamaguči.

Zpočátku úředníci hlásili, že útoky byly dílem jedna zlomyslná opice Úřady ale nyní tvrdí, že nemohou potvrdit, zda je za to odpovědné jedno nebo více zvířat.

Počet potvrzených útoků se za necelý týden zdvojnásobil. Morishigi řekl, že oběti se pohybovaly od malých dětí po seniory.

Masato Saito, úředník z magistrátu Jamaguči, uvedl, že napadení měli škrábance na rukou a nohou, na krku a břiše, ale nehlásili žádná vážná zranění.

„Nedávno jsme slyšeli o případech, kdy se opice chytila ​​někoho za nohu, a jakmile se jí tato osoba pokusí setřást, kousne se – nebo se rozšíří zezadu,“ řekl.

Oběti uvedly, že viděly opice různých velikostí – „ale to, zda je opice malá nebo velká, se mění od člověka k člověku, protože to závisí na jejich vnímání,“ řekl Saito. „Samozřejmě, můžeme to vyřešit, pokud existuje skupina opic, ale v tomto případě nemůžeme s jistotou říci, zda je tam jedna opice, dvě opice nebo několik opic.“

Začátkem tohoto měsíce došlo k několika útokům, když alespoň jedna opice vnikla do domů a do školy posuvnými okny a dveřmi. Nyní, když jsou obyvatelé instruováni, aby ponechali vstupní body uzavřené, řekl Saito, je venku napadeno více lidí.

Útoky přiměly policii, aby nastražila pasti a posílila své hlídky vyzbrojené sítěmi – ale poté, co se nepodařilo chytit žádné opice, policisté v neděli vyzbrojili sedativními zbraněmi.

Makakové jsou v zemi původní a vyskytují se na většině jejích ostrovů.

„Japonští makakové koexistují bok po boku s lidmi od období Edo – Japonsko je velmi hornaté a komunity žijí v blízkosti hor, kde žijí opice, takže je pro opice snadné dostat se do vesnic a měst,“ řekl Miko Kiyono, a. odborník na ochranu přírody. Je docentem na Kobe University.

READ  Ukrajina tvrdí, že dodávka ruských raket Kalibr zasáhla při tranzitu přes Krym | konfliktní zprávy

Dodala, že opice žijí ve skupinách, ale mladí samci jsou často ponecháni nějakou dobu žít sami, což znamená, že opicí odpovědnou za útoky je s největší pravděpodobností samec.

Představitelé Yamaguchi uvedli, že takové útoky jsou vzácné. „Je to velmi neobvyklá událost, nikdy předtím nepřišli do městské oblasti, jako je tato, a nenapadli tolik lidí,“ řekl Saito.

Keono ale řekl, že tyto typy konfliktů mezi lidmi a lidoopy se v průběhu let stávají stále běžnějšími, přičemž výzkum poukazuje na faktory, jako je opětovné objevení se populací makaků díky úsilí o ochranu a úbytek jejich přirozených stanovišť.

„V Japonsku se stále více opic dostává do domácností a farem a ničí úrodu,“ řekl Kiyono. „Místní vlády mají zavedená opatření k odehnání opic – například mohou použít ohňostroje, aby je pronásledovaly zpět domů.“

Ale tato opatření ne vždy fungují – lidoopi si v důsledku toho mohou vypěstovat nepřátelství vůči lidem a nemusí se ani vrátit do svého horského prostředí. „Opice, které se naučí, jak jednat proti lidem, se připojí k dalším stádům, což vede k většímu počtu opic, které se nebojí lidí,“ řekla.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *