Olympijští sportovci měli pozitivní test v Tokiu několik dní před hrami

TOKIO (AFP) – Třetí sportovec v tokijské olympijské vesnici měl pozitivní test na COVID -19, přičemž tým České republiky v pondělí oznámil případ hráče plážového volejbalu, který může vynechat svůj první zápas.

Český plážový volejbalista Ondřej Perušič může v pondělí vynechat svůj úvodní zápas poté, co test PCR potvrdil jeho zranění. Perosic a jeho partner jsou připraveni zahájit olympijský program proti týmu z Lotyšska.

Český kapitán Martin Doctor v prohlášení uvedl, že požádá o odložení zápasu, dokud zraněný hráč nebude moci hrát.

Perucic, který řekl, že byl očkován, je druhým členem české delegace, který měl pozitivní test v Tokiu poté, co byl v sobotu nahlášen případ funkcionáře týmu.

Je třetím sportovcem, který bydlel ve vesnici, protože byl nakažen virem. V neděli byl oznámen případ dvou jihoafrických hráčů s COVID-19.

V pondělí také osobní trenérka americké gymnastky Kara Eckerová potvrdila, že osmnáctiletá náhradnice má pozitivní test na olympijském soustředění v Japonsku. Trenér Al Fong řekl, že osmnáctiletý mladík byl před dvěma měsíci očkován proti novému koronaviru. Ecker, první americký sportovec, který byl po příjezdu do Japonska pozitivně testován, byl s ostatními hráči, přičemž soutěžní tým byl v místnosti s ostatními konkurenty.

Jihoafričtí hráči a týmový analytik videa, kteří měli pozitivní den předchozího dne, byli přesunuti do „izolačního zařízení“ provozovaného Tokijským olympijským organizačním výborem.

21 hráčů s těsnými vazbami na Jihoafrickou republiku nyní čeká větší kontrola před jejich prvním zápasem ve čtvrtek proti Japonsku v Tokiu. Monitorovací systém zahrnuje každodenní testy, cestování určeným vozidlem, trénink odděleně od neovlivněných spoluhráčů a pobyt v jejich pokojích na jídlo.

„Přestože jste v těsném kontaktu, jste schopni udělat to nejnutnější, co potřebujete, abyste mohli pokračovat v přípravě na hry, zatímco se díváte,“ řekl Pierre Ducre, ředitel operací olympijských her.

READ  Gabrielle Union říká, že se stále obává o finance: „Cítím se ve stresu“

Dříve v pondělí, než byl ohlášen český případ, potvrdili tokijští olympijští organizátoři tři nové případy COVID-19, včetně pracovníka sdělovacích prostředků, který přijel do Tokia, a zaměstnance nebo funkcionáře her v prefektuře Chiba.

Organizátoři uvedli, že oba lidé, kteří nebyli identifikováni, byli v karanténě 14 dní.

Metropolitní úřad v Tokiu hlásil 727 nových případů COVID-19 v pondělí, 30. den po sobě, bylo toto číslo vyšší než v předchozím týdnu. Minulé pondělí jich bylo 502.

Hry se otevírají v pátek bez fanoušků téměř na všech místech konání akcí, včetně zahajovacího gala, uprostřed nouzové situace v Tokiu a pomalejšího, než se očekávalo zpomalení zavádění vakcíny. Japonské úřady v pondělí uvedly, že 21,6% ze 126 milionů obyvatel země je plně očkováno.

Oficiálně celkem 58 zranění souvisejících s hrami od 1. července, než byly oznámeny dva nové případy. K oficiálnímu součtu by mělo být přidáno v úterý.

To je způsobeno příchodem 22 000 lidí do Japonska od 1. července, řekl Dockery, z nichž 4000 žije ve vesnici. Na olympijských hrách v Tokiu bude soutěžit asi 11 000 sportovců.

___

Více AP olympiád: https://apnews.com/hub/olympic-games a https://twitter.com/AP_Sports

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *