Olympijské hry v Tokiu: Česká republika získává zlato v judu těžké váhy, slalomu na kanoích; Čína vítězí na trampolíně pro ženy

Lucas Kirpalek získal pro Česko svou druhou zlatou olympijskou medaili v judu, když ve finále v Pudokanu porazil Ghurama Tushishviliho z Gruzie a vítězstvím Ipen vyhrál mužskou divizi těžké váhy.

Karpolek vyhrál v polotěžké váze v Riu de Janeiru a v Tokiu měl působivý průjezd těžkou divizí, když mu zbývalo 13 sekund na připojení Tushishviliho do zátoky.

Hledání francouzské hvězdy Teddyho Rainera po třetí zlaté olympijské medaili za sebou skončilo těsnou porážkou ve čtvrtfinále s ruskou atletkou Tamerlane Basheovou.

Podle: Tokijský olympijský šerm: Japonsko vyhrává ROC, mužský tým opic získává zlato

Rainer přesto získal svou čtvrtou olympijskou medaili. Bronz získal vítězstvím nad Hisoshi Hasakawou, který se stal jedním ze 14 olympijských judistů v Japonsku, kteří nezískali medaili.

Japonsko získalo své deváté zlato jen několik minut před prohrou s Hasakawou na penalty ve zlatém skóre Gold Hoveweight Akira Son Golden. Japonsko také požadovalo stříbro a bronz ve vlastních bojových uměních.

Bašev porazil ukrajinský Jakiv Kammo a získal další bronz.

Soutěž v judu končí v sobotu první událostí smíšeného týmu na olympiádě.

Čína bere zlato na trampolíně pro ženy

Čína trumfla pódium na ženské trampolíně.

Xu Cheung získal zlatou medaili ve finále kapitána Liu Linglinga ve finále. Skóre Qing 56,635 bylo dostačující nad Linglingovým celkem 56,350. Britská Brioni Page získala bronz v roce 2016 poté, co získala stříbro v Rio de Janeiru.

Dvojnásobná olympijská vítězka z Kanady Rosie McLennanová skončila čtvrtá.

Podle: Tokijská olympiáda 8. den – Hlavní body Indie: Lovelina Borgohain v semifinále; Deepika úklony; Jako poslední skončil indický smíšený štafetový závod na 4×400 m

Lingling se kvalifikoval dvěma koly v celkové výši 105 470, krátce před žvýkáním, což mu dávalo šanci jít ve finále poslední. Qing cvičil svou sestavu, pro kterou museli gymnasté udělat 10 leteckých manévrů za sebou a přitom vyskočit 25 stop do vzduchu.

READ  Po tříleté odmlce se v českém městě 16. července obnoví venkovní romský hudební festival

Lingling ho následoval, ale nedokázal chytit svého spoluhráče.

Od doby, kdy byl tento sport představen na olympijských hrách v Sydney v roce 2000, se dvě medaile pro Číňany zvýšily na 13.

Nicole Ahsingerová, která v Brazílii skončila na 10. místě, postoupila na šesté místo po postupu do svého prvního olympijského finále. Třiadvacetiletý Američan uvedl, že míří na hry 2024 v Paříži.

Čeští muži z Prskavce vyhrávají slalom na kajaku

Zlatou medaili ve slalomu mužů na kajaku mužů ve finále získal Jiří Priskavek z České republiky.

Podle: Lovelina Porgohein: Olympijský úspěch v důsledku nebojácného přístupu

Priskavekova bezchybná jízda v Centru slalomu Kasai Kano porazila stříbrného medailistu Jacobse Gregora ze Slovenska za 3,22 s. Bronz získal Hannes Agner z Německa.

Prskavec je na této kriketu prvotřídním hráčem světa a jeho nejlepší jízdy v semifinále mu umožnily zahájit finále ve finále, takže ví, kdy vyhrát.

Prskavec získal v Rio de Janeiru 2016 bronzovou medaili.

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."