Olympijské hry – Basketbal – Česká republika porazila Írán, když v Tokiu začal basketbal

Napsal Omar Muhammed

Tokio (Reuters) – Česká republika zahájila v neděli v Tokiu své sny o olympijských hrách vítězstvím Íránu 84: 78 a odložila tak opožděné shromáždění Íránců, kteří za méně než minutu snížili náskok na čtyři body. Jít.

S 52bodovým příspěvkem z lavičky vedli Češi po většinu zápasu a ve čtvrtém čtvrtletí se v určitém okamžiku ujali 22bodového náskoku.

Bitvy Íránců ustoupily a brankář Behnam Yakhalidkordi zasáhl velkou trojku, když zůstal 1:10 na hodinách.

Češi se však vítězství drželi a Blake Shelp skóroval pozdní klíčové lamely, aby posunul rozdíl na šest.

„Vítězství je vítězství,“ řekl český trenér Ronen Ginzburg.

Oba týmy si v těsné první čtvrtině vyměnily koše, ale jak zápas pokračoval, útok Íránu stagnoval a do značné míry se spoléhal na bodování Yakhshalida Kurdiho. Brankář v zápase získal 23 bodů.

České útočné hnutí míčů jim pomohlo upevnit si náskok a ve druhém začali ustupovat, což přerušilo ponoření Tomáše Satoranského. Ale brankář Chicaga Bulls se potýkal a hru dokončil se 6 body.

Většinu třetího čtvrtletí vedla česká lavička s dvojcifernými čísly, vedená Shelpem, který měl 14 bodů za zápas, a středovým zády Patrickem Odou, který byl 16 bodů mimo lavičku, což je pro tým vysoká hra.

Odeh ocenil Íránce za jejich temperamentní boje.

„Začali jsme hru opravdu dobře,“ řekl. „Ve druhé polovině jsme postupovali dobře, ale prohráli jsme ji.“ Možná nás to překvapilo obranou regionu Íránem. “

Írán byl jejich nejhorším nepřítelem, několikrát otočil míč a umožnil Čechům nastřílet 31 bodů. Zmeškali také 16 obranných doskoků, což dalo Čechům několik sekund druhé šance.

Ve čtvrtém čtvrtletí se ale vrátili živí, za nimiž stál Yakhchalidehkordi, který trefil hattrick, fauloval, otočil čtyřbodovou hru, tři přihrávky a další hattrick, aby snížil rozdíl na čtyři, zbývá méně než 90 sekund .

READ  Odhady klesají o potenciálním hospodářském růstu Jižní Koreje

Bez účasti fanoušků bylo slyšet, jak íránská lavička v posledních minutách zápasu vyzvala svůj tým, aby zastavil.

Shelpovi se ale podařilo rozhodným sestupem stabilizovat svůj tým a dát Čechovi první olympijské vítězství.

„Blake přinesl své zkušenosti,“ řekl Ginsburg. „Měli jsme hodně otevřených střel a on má zkušenosti s prováděním těchto střel.“

(Hlášení Omar Muhammad, střih Kenneth Maxwell a Karishma Singh)

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.