Okres Yolo vyžaduje, aby se masky nosily uvnitř bez ohledu na stav očkování

Okres Yolo začne vyžadovat, aby lidé nosili masky uvnitř bez ohledu na stav očkování, s odvoláním na rychlý nárůst případů. Nový mandát začíná 30. července, kdy od chvíle, kdy stát zrušil objednávky pobytu doma, vzrostla míra případů COVID-19 v okrese Yolo z 1,2 na 10 případů na 100 000 obyvatel, podle úředníka veřejného zdraví v kraji. K tomu dochází poté, co Centra pro kontrolu a prevenci nemocí doporučila lidem nosit masky uvnitř. „S nárůstem a pokračujícím výskytem infekce musí každý přidat další vrstvu ochrany ve formě masky, když je uvnitř,“ řekla doktorka Amy Sisson z veřejného zdraví v okrese Yolo, že čísla COVID v okrese Yolo míří špatně Směr, podle Sissona, Z velké části díky vysoce nakažlivé variantě delta, která nyní představuje 88% případů COVID v okrese Yolo. Číslo je odvozeno z testování prováděného prostřednictvím iniciativy Healthy Davis Together Initiative, která má testovací weby zaměřené na Davis a další weby po celém kraji. „Všechny tyto pozitivní vzorky jsou geneticky přirozené,“ vysvětlil Sisson. „Takže víme o každém pozitivním případě, ať už jde o delta typ, nebo ne.“ Přenositelnost delta proměnné je překvapivá – i pro ty, kteří mají obecně zdraví. „Mysleli jsme si, že lidé, kteří byli plně očkováni, nebudou schopni tuto chorobu přenášet nebo že budou přenášet méně než neočkovaní lidé.“ „Čísla skutečně poukazují zejména na delta variantu, dokonce i lidé, kteří byli očkováni, mohou tuto nemoc přenést na ostatní.“ Existuje další požadavek na masku, která se nehodí ke všem dobře. „Myslím, že je to trochu šílené,“ řekla Janet Fittsová, která je proti zavedení dalšího příkazu masky. „Mám dceru, která je velmi klaustrofobická a v okamžiku, kdy si nasadí tuto masku, začne dýchat, takže to má velmi těžké.“ Jiní dali KCRA 3 jasně najevo, že jsou v ní už dlouho. „Problém s tím je, protože vím, že když budu nosit masku, mohu pomoci někomu jinému,“ řekl Glenn Jackson. „Budu nosit svoji masku, dokud nebudou všichni očkováni a oni mi řeknou, abych ne.“ Nové objednávky masek zůstanou v platnosti, dokud sazba případu Yolo County neklesne pod 2,0 na 100 000 obyvatel po dobu sedmi po sobě jdoucích dnů. Několik krajů po celé Kalifornii nedávno doporučilo, aby se každý oblékal uvnitř. Okres Los Angeles má také stav vnitřní masky.

READ  Koroner říká, že neexistují `` žádné přímé důkazy``, že vakcína COVID-19 vedla k úmrtí studenta UCSD

Okres Yolo začne vyžadovat, aby lidé nosili masky uvnitř bez ohledu na stav očkování, s odvoláním na rychlý nárůst případů. Nový mandát začíná 30. července.

Vzhledem k tomu, že stát zrušil objednávky pobytu doma, míra případů COVID-19 v okrese Yolo se zvýšila z 1,2 na 10 případů na 100 000 obyvatel, podle úředníka veřejného zdraví v kraji. Stává se to poté, co Centra pro kontrolu a prevenci nemocí doporučila lidem nosit masky uvnitř.

„S nárůstem a pokračováním sazeb případů musí každý přidat další vrstvu ochrany v podobě masky, když jsou uvnitř,“ řekla Dr. Amy Sisson, referentka veřejného zdraví v okrese Yolo.

Počty koronavirů v okrese Yolo směřují špatným směrem, podle Sissona z velké části díky vysoce nakažlivé variantě delta, která nyní představuje 88% případů COVID v okrese Yolo.

Toto číslo je odvozeno z testů prováděných v rámci iniciativy Zdravý Davis Together, která zahrnuje testovací weby soustředěné v Davisu a dalších webech v celém kraji.

„Všechny ty pozitivní vzorky mají genotyp,“ vysvětlil Sisson. „Takže pro každý pozitivní případ víme, zda jde o delta proměnnou či nikoli.“

Přenositelnost proměnné delty je překvapivá – dokonce i v oblasti veřejného zdraví.

„Mysleli jsme si, že plně očkovaní lidé nebudou schopni přenášet nemoc nebo přenášet méně než neočkovaní lidé,“ řekla Sison. „Čísla skutečně naznačují zejména variantu delta, dokonce i lidé, kteří byli očkováni, mohou tuto nemoc přenést na ostatní.“

Existuje další požadavek na masku, který neuspokojuje každého.

„Myslím, že je to trochu šílené,“ řekla Janet Fittsová, která je proti zavedení dalšího příkazu masky. „Mám dceru, která je velmi klaustrofobická a v okamžiku, kdy si nasadí tuto masku, začne dýchat, takže to má velmi těžké.“

Jiní vysvětlili KCRA 3, že jsou v něm už dlouho.

READ  Illinois COVID dnes aktualizováno: IL hlásí 6 406 nových případů koronaviru, 8 úmrtí

„Nemám s tím problém, protože vím, že když nosím masku, mohl bych pomoci někomu jinému,“ řekl Glenn Jackson. „Budu nosit moji masku, dokud nebudou všichni očkováni a oni mi řeknou, abych ne.“

Nové objednávky masek zůstanou v platnosti, dokud případ případů Yolo County neklesne pod 2,0 na 100 000 obyvatel po dobu sedmi po sobě jdoucích dnů.

Několik krajů po celé Kalifornii nedávno doporučilo, aby se každý oblékal uvnitř. Okres Los Angeles má také stav vnitřní masky.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *