Oficiální návštěva premiéra Pašinjana v České republice skončila

5. května 2023, 20:22

Jerevan, 5. května, ARMENPRESS. Předseda vlády Arménie Nikol Pashinyan se setkal v Praze se zástupci arménské komunity v ČR, ARMENPRESS informoval úřad předsedy vlády.

Předseda vlády odpovídal na mnoho dotazů z publika, které se týkají vývoje v regionu, konfliktu v Náhorním Karabachu, kroků v bezpečnostním sektoru, humanitární krize v Náhorním Karabachu v důsledku nelegální blokády Lachin koridoru a příležitostí, které jsou k tomu k dispozici. Zapojení diasporálních specialistů do systému státní správy Arménie v rámci „iGorts“ a dalších programů, vztahy mezi Arménií a diasporou, ekonomika, cestovní ruch, kultura a další oblasti.

V Praze položil premiér Pašinjan květiny do chachkaru věnovaného arménsko-českému přátelství v zahradě kostela sv. Jindřicha a kostela Konhotta.

V rámci této návštěvy navštívil předseda vlády evropské regionální ústředí Ruské federace / Radio Latvia v Praze. Po setkání s režisérem Jimmym Flayem poskytla Nikol Pashinyan rozhovor arménské službě rozhlasové stanice.

Oficiální návštěva předsedy vlády v České republice skončila.

READ  Předpovídání CZR vs LUX 11 Wiki, Fantasy Cricket Tips, Gameplay 11, Pitch Report a Injury Updates pro 1. zápas Středoevropského poháru 2021

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *