Odvážné cíle řešit ztrátové obchody v příštím roce

Jihokorejský prezident Yoon Sok-yul (uprostřed) předsedá prezidentské poradě ministryně obchodu, infrastruktury a energetiky Lee Chang-yang (vpravo) a ministr pro malé a střední podniky a nově vznikající podniky Lee Yong v Cheong Wa Dae Yeongbingwan (vládní host House) v Soulu kolem úterý. Sledujte oblíbené

Jižní Korea v úterý stanovila soubor smělých cílů na podporu růstu taženého soukromým sektorem v roce 2023 a slibovala finanční pomoc k dosažení obchodního přebytku a přilákání zahraničních investic ve snaze zmírnit dopady globálního ekonomického zpomalení.

I když se očekává, že rok 2023 bude pro ekonomiku náročným rokem uprostřed rostoucí nejistoty na globálním trhu, vláda uvedla, že vygeneruje 680 miliard dolarů na exportu a přiláká více než 30 miliard dolarů zahraničních investic, přičemž investuje asi 100 bilionů wonů (79 miliard dolarů) v sektoru veřejných služeb.

„V příštím roce se očekávají potíže v důsledku pokračujícího celosvětového hospodářského poklesu, prudkého poklesu jak exportu, tak investic, jakož i šíření obchodního protekcionismu a rostoucí energetické krize,“ uvedlo ministerstvo obchodu, průmyslu a energetiky ve svém nejnovějším zpráva o obchodu a průmyslu. Předpovědi odvětví na příští rok.

Ministr obchodu Lee Chang-yang představil zprávu a plán ministerstva na příští rok na brífinku prezidentovi Yoon Suk-yeolovi v úterý s ministrem pro malé a střední podniky a rozvíjející se podniky Lee Yongem v Cheong Wa Dae, bývalém prezidentském kancelářském komplexu. v Soulu. Všechna oddělení poskytují prezidentovi podobné brífinky až do ledna.

Řekl to ministr obchodu Lee na společné tiskové konferenci s ministrem pro malé a střední podniky po prezidentském brífinku.

„Zaměříme se na posílení schopností všech aktérů a budeme aktivně prosazovat radikální zlepšení produktivity odvětví, která využívají datové technologie, a posílí konkurenceschopnost celého průmyslového ekosystému.“

Během brífinku Yoon vyzval ministerstva, aby zavedla politiku pro spravedlivé a efektivní fungování trhu, a zdůraznil význam vytváření dobrých pracovních míst pro lidi, uvedl ministr obchodu.

READ  Speciální bankovka vytištěná k oslavě 50. narozenin hokejové legendy Jaromíra Jágra

Podle ministerstva obchodu se očekává, že Jižní Korea v příštím roce zaznamená obchodní ztráty, vývoz meziročně poklesne o 4,5 procenta, a to kvůli očekávanému poklesu cen polovodičů.

Aby překonalo náročný rok, ministerstvo uvedlo, že jako směr své politiky stanovilo řízení hospodářské krize a přípravu na budoucnost a zaměří své úsilí na čtyři hlavní úkoly: posílení vládního úsilí o dosažení obchodního přebytku a oživení vitality. Růst reálné ekonomiky, zřízení inovativního systému energetické bezpečnosti a zavádění preventivních obchodních opatření v národním zájmu.

Zároveň si stanovila odvážný cíl obchodního přebytku v příštím roce a poskytne největší finanční pomoc ve výši 360 bilionů wonů. Ministerstvo uvedlo, že také stanoví nízké úrokové sazby úvěrů ve výši 2,7 procenta na podporu začínajících exportérů.

Země bude pokračovat v průmyslové transformaci, aby podpořila export ve třech hlavních sektorech, jmenovitě jaderné energetice, obranném průmyslu a také strojírenství, stavebnictví a nákupu.

Ministerstvo uvedlo, že toto úsilí zahrnuje plnou podporu korejských společností v jejich snaze získat zahraniční zakázky v obranném průmyslu a využít trhy s jadernou energií mimo Koreu, jako jsou trhy České republiky, Filipín a Británie.

Vláda také vyčlení 3,5 bilionu wonů na posílení provozu zdejší jaderné elektrárny, přičemž jaderné bloky Shin Hanul č. 3 a 4 nedávno obnovily výstavbu, což meziročně zvýšilo fiskální vstupy o 1,1 bilionu wonů.

Ministerstvo bude usilovat o zahraniční investice v hodnotě 30 miliard dolarů do sektoru pokročilých technologií, který zahrnuje polovodiče a sekundární baterie.

Aby se vláda přizpůsobila rychle se měnícímu obchodnímu prostředí, zváží podle ministerstva také připojení k regionálním iniciativám a posílení konzultací s dalšími zeměmi.

Ministerstvo uvedlo, že Jižní Korea zváží připojení k alianci „Fab4“ polovodičových velmocí, známé také jako aliance „Chip4“, kterou navrhují Spojené státy.

Fab 4 si klade za cíl posílit spojení mezi globálními čipovými mocnostmi Koreou, Japonskem a Tchaj-wanem, které mají vysoké schopnosti ve výrobě a výrobě kritických zařízení a materiálů. Předpokládaná aliance bude pokrývat všechny hlavní oblasti hodnotového řetězce čipů.

READ  Spojené království a USA tiše prosazují rozšíření EU, aby podpořily financování Ukrajiny

Pokud jde o americký zákon o snížení inflace, který odstranil daňové úlevy pro korejské výrobce elektrických vozidel, kteří prodávají svá auta na americkém trhu, korejské ministerstvo uvedlo, že využije dialogu vytvořeného s Washingtonem k vyjednání lepší nabídky pro korejské společnosti.

Ministerstvo také zřídí speciální tým, který bude vyvíjet politiky, které budou reagovat na evropský mechanismus pro úpravu uhlíkových limitů, uhlíkový tarif zavedený Unií na inkluzivní uhlíkové produkty, který vstoupí v platnost v roce 2026.

Bude také usilovat o uzavření dohod o volném obchodu v Latinské Americe a na Středním východě a o vytvoření sítě dodavatelského řetězce pro podporu obchodu.

Ministerstvo ve zprávě také objasnilo úspěchy letošního roku. Jižní Korea postavila svou energetickou politiku zpět na nohy a ignorovala politiku předchozí administrativy o postupném vyřazování jaderné energie. Ministerstvo uvedlo, že Jižní Koreji se také podařilo poprvé za 13 let vyvézt jaderné elektrárny.

Autor Jo Hee-rim ([email protected])

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *