Odstraňte 203 škodlivých aplikací pro iPhone a Android, než převezmou kontrolu nad vaším telefonem

Odstraňte 203 škodlivých aplikací pro iPhone a Android, než převezmou kontrolu nad vaším telefonem

Naše první hromada Škodlivé mobilní aplikace V roce 2023 je blázen. Thajské ministerstvo digitální ekonomiky a společnosti (DES) a Národní agentura pro kybernetickou bezpečnost (NCSA) se spojily, aby sdílely seznam více než 200 aplikací obsahujících malware na zařízeních iOS a Android.

„Veřejnost je žádána, aby si dávala pozor na škodlivé aplikace,“ uvedl na Facebooku Chayote Thanakamanusorn, ministr DES. Ve spisu ministerstva minulý týden. „Pokud je staženo, hackeři mohou ukrást vaše osobní data nebo převzít kontrolu nad vašimi telefony.“

Skupiny tvrdí, že oběti, které si stahují aplikace, se vystavují riziku, že jejich bankovní účty budou vyčerpány a jejich telefony zabaví hackeři. Není divu, že mnoho aplikací má docela neškodné názvy, jako je 4K Pro Camera, Beauty Filter, EmojiOne Keyboard, iMessager, Now QRcode Scan, Private SMS a Wow Translator.

Úplný seznam škodlivých aplikací pro iOS a Android si můžete prohlédnout v následující prezentaci:

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

DES a NCSA uvedly, že požádaly Apple a Google o odstranění těchto aplikací z jejich obchodů s aplikacemi. Bohužel neurčují, které aplikace se nacházejí na kterém mobilním OS, ale pokud některý z těchto názvů zní podobně jako aplikace aktuálně nainstalované ve vašem telefonu, nejlepším řešením je odstranit je, dokud si nebudete jisti, že je to bezpečné.

READ  Telefony řady OnePlus 9 budou debutovat 23. března

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *