Odstoupení čtvrtého českého ministra zdravotnictví od začátku epidemie

Praha (AFP) – Česká republika v úterý přišla o čtvrtého ministra zdravotnictví od loňského vypuknutí pandemie koronaviru.

Předseda vlády Andrej Babiš řekl, že mu úřadující Peter Arenberger zavolal do Bruselu, kde se Babes účastní summitu lídrů Evropské unie, aby oznámil jeho rezignaci.

Arenberger, ředitel Fakultní nemocnice na Vinohradech v Praze, složil přísahu prezident Miloš Zeman teprve 7. dubna.

Nedávno byl médii kritizován za údajné nesrovnalosti v jeho daňových přiznáních. Prohlásil, že má více majetku a že jeho příjem poté, co se stal ministrem, byl vyšší než v předchozích letech.

Bylo také zjištěno, že pronajímá jeden ze svých neoprávněných majetků Fakultní nemocnici. Tato dohoda byla podepsána předtím, než byl jmenován manažerem.

Babiš řekl, že Arenberger a jeho rodina byli pod tlakem a „to je hlavní důvod“ odstoupení, řekl Babiš.

„Nemyslím si, že je nutné, aby moje rodina, přátelé, kolegové a pacienti byli vystaveni tomuto nepříjemnému narůstajícímu stresu, když pracuji pro veřejné zdraví,“ řekl Arenberger.

„Jsem přesvědčen, že změna v této fázi neovlivní úspěšné vyřešení epidemie ani strategické kroky ministerstva,“ řekl.

Babiš řekl, že do funkce plánuje znovu jmenovat Adama Vojtecha, který byl ministrem zdravotnictví, když v březnu 2020 zasáhla zemi pandemie.

Prezidentská kancelář uvedla, že Zeman to ve středu rozdělí.

Arenberger nastoupil do úřadu poté, co jeho předchůdce Jan Blatný byl propuštěn za zvládnutí pandemie, včetně přísných požadavků na používání experimentálních léků k léčbě pacientů s COVID-19 a jeho odmítnutí přijmout ruskou vakcínu Sputnik V, což nebyl. Souhlas s farmaceutickým regulátorem Evropské unie.

Platney převzal pozici 29. října, aby nahradil epidemiologa Romana Primolu, který byl vyhozen poté, co byl fotografován při návštěvě restaurace, která musela být v rámci omezujících opatření země zavřená.

READ  Austin Symphony se vrací zpět na 22 koncertů

Prymula nahradil Vojtěcha v pozici 21. září, aby umožnil jiný přístup k pandemii uprostřed rostoucí infekce.

Infekce v České republice ubývá. Denní počet nových případů v pondělí klesl na 695, což je pokles z přibližně 17 000 na začátku března.

Země s 10,7 miliony obyvatel zaznamenala téměř 1,7 milionu potvrzených případů s více než 30 000 úmrtí.

___

Sledujte veškeré pokrytí pandemie AP na:

https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine

https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *