Odsouzení vylučuje oživení rozvíjejících se trhů se zbývajícími bolestmi

Odsouzení vylučuje oživení rozvíjejících se trhů se zbývajícími bolestmi

(Bloomberg) – Vyhlídky na hospodářské oživení v Číně a pivot Fedu v letošním roce podporují naděje býků rozvíjejících se trhů. Říká se, že fáze je připravena pro široké a dlouho opožděné zotavení ve třídě aktiv.

Nejčtenější z Bloombergu

Jen ještě nechoď ven.

Klíčové ukazatele akcií, měn a dluhopisů rozvíjejících se trhů během pěti dnů až do pátku po svém nejlepším čtvrtletí od roku 2020 vzrostly. Ale byly tu i některé vážné kapsy: poslední egyptská devalvace signalizovala nový záchvat volatility měny, zatímco turecká měna dosáhla Lira je na historické minimum. Rand také klesl, když jihoafrická vládnoucí strana naléhala na širší mandát centrální banky.

Brendan McKenna, ekonom rozvíjejících se trhů se sídlem v New Yorku a devizový stratég ve společnosti Wells Fargo Securities, věří v potenciál této třídy aktiv překonat tento rok. Je však potřeba schopnost krátkodobě tolerovat bolest. Nejlepším přístupem je podle něj být „taktický a selektivní“.

Krátkodobá bolest, o které se McKenna zmiňoval, zejména u rozvíjejících se měn, pochází částečně z nejasnosti ohledně úrokových sazeb Fedu. Pokud něco, řekl, Fed bude pravděpodobně pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, „v konečném důsledku přinese více zpřísnění, než za jaké finanční trhy oceňují.“

V případě, že převis Fedu a akciové trhy zůstanou volatilní, McKenna sází na lepší výkonnost měn spojených se silnými fundamenty, jako je čínský jüan. Má také rád centrální banky, které zůstávají jestřábí, včetně jihoafrických randů a izraelských šekelů.

Upozornil, že křehké měny jako egyptská libra a turecká lira mohou mezitím trpět. V Kolumbii může pesimistická centrální banka také způsobit tlak na pokles.

velké sítko

Některým investorům do aktiv rizikovějších rozvojových ekonomik nestačí, aby americká centrální banka pozastavila zvyšování úrokových sazeb. Musíte také naznačit, že se chystá začít řezat.

READ  Neporazená česká dvojice si získala titul

Z trhu amerických dluhopisů přijde silný signál: sklon výnosové křivky státních dluhopisů. Dochází k němu, když krátkodobé cenné papíry – nejcitlivější na změny v politice – získávají, což způsobí, že jejich výnosy klesnou o více než ty na dlouhém konci.

„V určitém okamžiku nebude zpomalení tempa zpřísňování měnové politiky stačit k prodloužení taktické rally do střednědobého horizontu,“ řekl Witold Bahrek, hlavní makroanalytik Nordea Investments se sídlem v Kodani. „Budeme potřebovat konkrétnější signály kolem pivotu Fedu, tedy úplného uvolnění měnových podmínek.“

Bahrke hledá, aby se propast mezi 2- a 10letými splatnostmi rozšířila na zhruba 50 bazických bodů z pátečních zhruba 70 bazických bodů, než se na rozvíjejících se trzích změní v přímo býčí trend. Řekl, že aktiva rozvojových zemí povedou k oživení globálních trhů, jakmile býci začnou znovu přebírat kontrolu.

Pro finančního ředitele Eurizon SLJ Capital Alana Wilsona se Fed může v nadcházejících měsících otočit, stejně jako zrychlení růstu taženého politikou v Číně posiluje poptávku po zboží rozvojových zemí.

Wilson řekl, že dluh v místní měně – podpořený vzkvétajícími výhledy pro rozvojové měny – povede cestu, následovaný dluhem zahraničním.

Samozřejmě, nic není jisté. Poté, co představitelé Fedu zvýšili úrokové sazby nejrychlejším tempem od 80. let, vydali investorům nezvykle hrozivé varování a v zápisu z posledního zasedání varovali, aby nepodceňovali vyhlídky na udržení úrokových sazeb po nějakou dobu vysoko.

Investoři však poukazují na to, že centrální banky v rozvojových zemích vedly ke globálnímu zvyšování sazeb, což pomohlo vybudovat nárazník proti vyšším reálným úrokovým sazbám ve Spojených státech. Ocenění jsou také atraktivní, zvláště když se vezmou v úvahu rozdíly v růstu.

Ekonomové v průzkumu agentury Bloomberg předpovídají, že tempo, s nímž rozvíjející se trhy rostou rychleji než rozvinuté trhy, v roce 2023 vzroste 7krát, na 3,5 procentního bodu. Pokud Spojené státy sklouznou do recese, investoři honící se za růstem nemusí mít pochybnosti o tom, kde měl by jít.

READ  Český ministr financí navrhuje zvýšit rozpočtový schodek roku 2022 na 13,6 miliardy dolarů

Rozvíjející se trhy jsou také v pokročilé fázi cenového rizika. Asi 170 miliard dolarů v portfoliových penězích uprchlo mezi únorem a říjnem z rozvíjejících se trhů, což je podle Deutsche Bank nejdelší a největší odliv od globální finanční krize. Přibližně 104 miliard dolarů představoval masový odchod z čínských domácích dluhopisů a dalších 57 miliard dolarů ze severoasijských akcií, uvedla banka.

„Pokud máte podváženou váhu, nikdy nevíte, kdy se dostanete na dno. Můžete tedy přidávat expozici postupně, protože aktiva rozvíjejících se trhů – od dluhu přes akcie až po devizy – jsou historicky levná podle mnoha ukazatelů,“ řekl Peter Marber, šéf rozvíjejících se trhů. trhy ve společnosti Aperture. „Americká recese bude pravděpodobně mělká a pokud vůbec něco, mohla by vést k nižším sazbám – to vše bude pravděpodobně i nadále řídit ceny aktiv na rozvíjejících se trzích.“

co chceš sledovat

  • Zprávy o obchodu a inflaci z Číny ukážou počáteční ekonomické škody plynoucí z uvolňování přísných omezení Covid v zemi

    • Podle Bloomberg Economics bude vývoz pravděpodobně dále klesat, protože rychlé šíření viru narušuje tovární provoz

    • Vliv by měly mít nižší ceny za služby a úvěry

  • Údaje o inflaci z Mexika, Brazílie, Indie, Polska a Ruska mají poskytnout vodítka pro výhled měnové politiky

  • Peru ve čtvrtek pravděpodobně prodlouží sérii prudkých zvýšení úrokových sazeb, aby ovládlo inflaci

  • Česká republika zveřejní svou zprávu o HDP v pondělí, před prvním kolem prezidentských voleb, které se bude konat v pátek a sobotu.

– S pomocí Sydney Mackey.

Nejčtenější z Bloomberg Businessweek

© 2023 Bloomberg LP

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *