Odpovědi na křížovku New York Times z 11. ledna 2024

Odpovědi na křížovku New York Times z 11. ledna 2024

Skočit do: dnešní předmět | Obtížný důkaz

Čtvrteční hlavolam – Moje oblíbené hry v dětství byly skládání kódů a na dlouhých cestách autem mi je matka rozdávala, aby mě zaměstnala.

Také se mi líbí nečekané zvraty v zápletce. To je zatím vše, co řeknu o záhadě Damona Gulczynského. Zbytek bude odhalen níže.

Vlákno pana Gulczynského zahrnuje velmi jednoduchý kód a není těžké jej přerušit, pokud víte, že byste to měli udělat. Jedna z nejlepších věcí na jeho námětu je, že pan Gulczynski si šetří detektor (69A) pro poslední průchozí slot, což je skvělý děj, pokud to vyřešíte alespoň trochu úhledně. Možná jsem si udělal díru do čela, možná ne, když jsem si uvědomil, co je to za detektor.

Udělám předpověď: Většina analytiků by neočekávala, že ve svých mřížkách uvidí jediné rovnítko (=). Ale jsou a odpověď na vodítko, „základní lineární výraz s nápovědou k zodpovězení pětihvězdičkových vodítek v této hádance“, je Y=X. Analyzátory mohou buď psát se znaménkem rovná se, nebo psát ROVNOTA jako rébus.

Nápověda Y=X znamená, že musíme vzít jakékoli Y v tématu a změnit je na an (Odpověď je, že jsem byl ve stavu průtokového roztoku a nepřestal jsem na to myslet.)

Například při 17A je „podráždění očí“ způsobeno špatným oddělením, nikoli pláčem. Nahradíme-li písmeno Y v očích písmenem X, stane se vodítko „příčinou podráždění eses“, což dává větší smysl.

Stejně tak v 38A je klíčem „Mayim of Entertainment“ a jsem si jistý, že jsme všichni očekávali, že odpověď bude mít něco společného s herečkou Mayim Bialik. Byl to dobrý odhad, ale nahradit Y v Mayim za

Poznámka na závěr: Rovnítko funguje také se záznamem dolního indexu. Odpověď na myšlenku „jak by se mělo zacházet s vrstevníky“ je AS [=]nebo stejně.

READ  Fotografický expert Austin Mann posouvá nový MacBook Pro na jeho limity s úžasnými výsledky

4A. Sonja Henie byla olympijská vítězka v krasobruslení a „10násobná mistryně světa“ ve 20. a 30. letech 20. století.

20 a. „Jeden ze 100: Abr.“ Je to jako bychom měli přemýšlet o malé části, ale tato stopa je ve skutečnosti o amerických senátorech. Odpověď je Sen.

30 a. „Happy Medium“ je slovní hříčka na frázi „happy medium“, ale v tomto případě průvodce odkazuje na médium vyrobené z chmele, což je ALE.

57 a. Když chcete někoho přitáhnout, „snažíte se ho vidět“.

66 A. V této záhadě „Květinka?“ Není to někdo, kdo jde uličkou na svatbě: je to dívka pojmenovaná po květině: Rose.

2D. Americký zákon o péči, neboli americký zákon o péči, byl „předmětem významného rozhodnutí Nejvyššího soudu z roku 2012“. rozhodnutí Dodržela ústavnost zákonaale ponechal možnost rozšíření Medicaid podle zákona o cenově dostupné péči na jednotlivé státy.

9 d. „One of Three for a Grand“ je o křídle a klavír má tři nohy klavíru.

23 d. Ti z nás, kteří se nevzdali Pluta jako planety, mohli být touto planetou zavrženi. „Třetí z osmi“ je Země.

26 D. V Hand Sets se slovo „ruce“ vztahuje na posádky, které pracují na palubách lodí.

49 D. Cech v „Připojuje se někdo k cechu?“ Není to organizace pracujících; Je to svatba. Jeden z lidí, kteří se připojí k tomuto svazku, může být nevěsta.

Léta jsem opravoval různé rovnice, než jsem tento problém konečně vyřešil.

Klíčové bylo všimnout si přeměny MAYIM na MAXIM. Všechny ty hodiny, které jsem jako mladý teenager trávil sledováním „Blossom“, mi tam opravdu přišly vhod. Stop!

Chcete se zapojit do konverzace o hrách New York Times nebo možná získat pomoc s řešením obzvláště ožehavé hádanky? A tady:

READ  Remasterovaný režisér The Last of Us 2 se nedočká opětovného vydání „Panic“ obklopuje fanoušky

Fórum Spelling Bee

Recenze Wordle

Komunikační společník

Projděte si našeho průvodce „Jak vyřešit křížovku New York Times“. Obsahuje vysvětlení většiny typů vodítek, které uvidíte v hádankách, a minicvičení na konci každé části.

The New York Times Crossword má otevřený systém podávání a své hádanky můžete odesílat online.

Tipy, jak začít, najdete v naší sérii Jak vyrobit křížovku.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *