Odhalení sochy Putina sedícího na plynovém ventilu v Praze

Odhalení sochy zobrazující ruského prezidenta Vladimira Putina jako puku šroubujícího plynový ventil na náměstí Interbrigády v Praze 6.

Socha zůstane veřejnosti viditelná po dobu 30 dnů, poté se bude dražit.

„Vybrané peníze půjdou na nákup vojenské techniky a darují ji Ukrajině,“ uvedl autor sochy, kovář a sochař Dušan Dostál.

O odstranění bývalé sochy maršála Ivana Koněva rozhodla Praha 6 v březnu 2020.

Byl přestěhován do skladu a nakonec bude umístěn v plánovaném Muzeu 20. století, které Praha plánuje otevřít v příštích letech.

Socha byla středem vášnivých debat, včetně mezinárodních protestů a kontroverzí, mezi příznivci osvobození české metropole Rudou armádou a těmi, kdo kritizují Koněvovu represivní roli v komunistickém východním bloku.

Místo nyní dočasně zabrala socha Putina, která má podle autora ukazovat na viníka současného zdražování energií.

Socha se zdviženou pravou paží také představuje Putina po boku nacistického vůdce Adolfa Hitlera, říká, a vyjadřuje tak postoj ruského prezidenta.

Práce s názvem Ahriman SatanPoltergeist vznikl v raném íránském náboženství, zoroastrismu a zorvanismu u příležitosti mezinárodního setkání uměleckých kovářů.

Instalaci sochy a následnou dražbu provedl podnikatel Dalibor Dědič.

Socha by měla vyslat signál České republice, že problém na Ukrajině stále existuje a je potřeba jej vyřešit. Dědek řekl ČTK, aby ukázali Ukrajincům, že jsme s nimi.

READ  Česká republika má zájem pomoci Guyaně oživit cukr - News Room Guyana

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.