Odborníci tvrdí, že geny ve skutečnosti nejsou plánem pro život

Odborníci tvrdí, že geny ve skutečnosti nejsou plánem pro život

fotka od Getty/futurismus

od té doby Poprvé byl sekvenován lidský genomPopulární věda předpokládala, že geny slouží jako plán života, ale skutečnost, jak nyní odborníci tvrdí, je mnohem složitější a krásnější.

V nové knize s názvem „Jak život funguje: Uživatelská příručka k nové biologii„Moderní pojetí genů jako tvrdých a rychlých koleček ve stroji života vůbec není v souladu s tím, co se genetici v uplynulých letech naučili: že život je složitá hádanka a genetika, která ho kóduje, jsou jeho tajemné a chaotické nástroje. “ píše britský vědecký spisovatel a autor Philip Ball.

V recenzi knihy Vydal časopis Přírodakde byl Paul shodou okolností dlouholetým redaktorem, Britský biolog Denis Nobel Medal Citoval svého kolegu vědeckého spisovatele, který řekl, že koncept života jako stroje je „líná metafora“.

Místo toho, oba autoři zdůrazňují, existuje mnoho „nejednoznačností a nepřesností“ ve způsobu fungování genů. Vědci tomu nyní věří například Až 70 procent Proteinové domény nebo řetězce aminokyselin na příčkách DNA mohou být neuspořádané, což znamená, že fungují různými a překvapivými způsoby, které často matou i zkušené vědce.

Tato porucha činí proteiny „univerzálními komunikačními nástroji“, tvrdí Paul, ale také je znesnadňuje rozpoznat v černobílém myšlení genetiky jako „návrh“ pro život.

V jednom výmluvném příkladu Noble poukázal na to, že existuje přibližně 300 genů, které indikují riziko schizofrenie, což vrhá vodu tváří v tvář zjednodušenému pojetí nemoci. Genetické riziko duševních chorob. Zadejte starou Příroda proti přírodě Hádka, ale s obratem: vše od Matčina dieta Na to, zda konkrétní osoba Žije v oblasti s vysokým znečištěním Jako environmentální rizikové faktory pro poruchu začínáte vidět, že genová exprese nemá pevný a rychlý přechod.

Pojmy o biologii není třeba radikálně měnit, jak zdůrazňují Paul a Noble. Místo toho vědci potřebují pomoci veřejnosti pochopit, že geny nejsou jen jedna nebo druhá věc, ale neustále se měnící součásti toho, co dělá život tak úžasným.

READ  JWST ukázal, že dokáže detekovat otisky prstů života na exoplanetách

Nakonec, jak Noble cituje Paula, „jsme na začátku hlubokého přehodnocení toho, jak život funguje“.

Více o změně vnímání: 23andMe ztratil miliardy a nyní je téměř bezcenný

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *