Od World Juniors se očekává, že přinesou miliony do místní ekonomiky: Halifaxské obchodní komory

„Budeme mít dobrých pár týdnů intenzivní aktivity,“ řekl Patrick Sullivan.

Šéf Halifaxské obchodní komory očekává, že mládež z celého světa přinese do regionu miliony dolarů, protože turnaj má začít koncem tohoto měsíce.

Hostitelské povinnosti byly rozděleny mezi Halifax a Moncton, přičemž první zápasy se konaly 26. prosince.

Patrick Sullivan, prezident a generální ředitel obchodní komory v Halifaxu, řekl CityNews Halifax, že jsou velmi nadšeni, že mohou být jedním z městských týmů, které přivítají tuto událost.

„Budeme mít dobré dva týdny solidní aktivity,“ řekl. „Budeme mít plné návštěvníky a hotelové pokoje.“

Sullivan očekává, že tato událost bude mít pozitivní ekonomický dopad jak pro Halifax, tak pro Moncton, a dodává, že Saskatchewan provedl studii na začátku tohoto roku, když byl ve hře o pořádání juniorského mistrovství světa.

„Saskatchewan má hodnotu 50 milionů dolarů, takže když to rozeberete, je to pravděpodobně 20 milionů dolarů pro Halifax a možná o něco méně pro Moncton, protože tam není mnoho her,“ řekl Sullivan.

Sullivan uvedl, že studie také zjistila, že událost by mohla přilákat více než 20 000 návštěvníků a vygenerovat více než 15 000 nocí v hotelovém pokoji během období, kdy zde obecně není mnoho turistů.

Ale není to všechno pozitivní, protože Sullivan říká, že jednou z hlavních obav je potenciální nedostatek pracovních sil.

„Bude to těžké, protože je mnoho studentů, kteří odjíždějí na Vánoce domů a nemusí být k dispozici pro práci, možná v hotelech a restauracích, kde obvykle pracují na částečný úvazek,“ řekl. „Nemoc může být také velkým faktorem, který v průběhu této události drží lidi mimo pracoviště.“

Celkově je Sullivan optimistický a věří, že tato akce pomůže oživit místní ekonomiku tím, že místním podnikům přinese miliony dolarů.

READ  Trhy ve střední a východní Evropě – zlotý dosáhly nejnižší úrovně od roku 2009 s koncernem Covid ze střední a východní Evropy

První zápasy se odehrají v Halifaxu na Boxing Day, odpoledne se Švédsko utká s Rakouskem a večer se Kanada utká s Českou republikou.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *