Od čtvrtka končí povinnost nosit v MHD roušky – Brněnský deník

Ve středu večer vyprší jedno ze zbývajících restriktivních opatření ke zpomalení šíření pandemie Covid-19 v České republice. Foto: KK / Brněnský deník

ČESKÁ REPUBLIKA 11. DUBNA (BD) – Od čtvrtečního rána odpadá povinnost nosit v MHD respirátory. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) uvedl, že hlavním důvodem je nízký počet nových případů Covid-19 a stabilní situace v nemocnicích.

„Počet nově nakažených klesá, situace v nemocnicích je stabilní a podmínky pro zrušení povinného nošení respirátorů v MHD se stávají realitou,“ řekl Valík.

reklama

Ministr také vyzval lidi, aby i nadále nosili roušky na přeplněných místech v době zvýšeného rizika respiračních onemocnění. Nikomu nezakazuji nosit roušky, ale od čtvrtka chci závazek zrušit. „Je čas vrátit se do normálu,“ řekl Falk.

Posledním místem, kde je nutné nosit respirátory, budou zdravotnická zařízení.

https://brnodaily.com/2022/04/11/news/end-of-requirement-to-wear-face-masks-on-public-transport-from-thursday/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2020/09/Bus-masks-credit-KK-23-9-2020-1024×684.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2020/09/Bus-masks-credit-KK-23-9-2020-150×100.jpgZaměstnanci BDNejnovější zprávyČeská republika / světKoronavirus, ČR, maska, zprávy, dopravaVe středu večer vyprší jedno ze zbývajících restriktivních opatření ke zpomalení šíření pandemie Covid-19 v České republice. Foto: KK/Brno DailyCzech Republic, 11. dubna (BD) – Povinnost nosit v MHD respirátory končí…
READ  Kanadská Einarssonová zahajuje úvodní zápas na světech žen a Německo používá tým tří mužů

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.