Očekává se, že Prahu letos v létě navštíví více než milion lidí

Očekává se, že Prahu letos v létě navštíví více než milion lidí

Turistická sezóna v České republice opět vrcholí. Loni zemi navštívilo více než 22 milionů turistů a letos se očekává, že toto číslo poroste.

Analytici odhadují, že v následujících měsících červenci a srpnu do Prahy zavítá více než 1,5 milionu turistů, což je mnohem více než ve stejném období loňského roku.

Česká republika láká turisty svou bohatou historií, malebnými městy, přírodními krásami a cenově dostupným pivem. Mezi nejčastější návštěvníky patří návštěvníci z Německa, Polska, Spojeného království a Itálie. Top destinací zůstává Praha, kterou loni navštívilo asi šest milionů turistů. Jde o výrazný nárůst oproti roku 2020, kdy začala pandemie COVID-19 a číslo bylo mnohem nižší.

Zahraniční návštěvníky lákají i další města jako Český Krumlov a přírodní zajímavosti jako Prachovské skály. „Letní sezóna bude silná, přijede velké množství cizinců,“ říká František Rissmuller, ředitel Czech Tourism.

Přestože ekonomika České republiky není na cestovním ruchu tolik závislá jako některé jihoevropské země, stále hraje zásadní roli. „V roce 2022 představoval cestovní ruch 2,22 % české ekonomiky,“ říká ekonom Peter Bartoň.

„Cestovní ruch zaměstnává v České republice 220 000 lidí, je nezbytný pro ekonomiku a přináší významné příjmy,“ dodává Rismuller.

Cestovní ruch vygeneroval v roce 2022 pro Českou republiku zhruba 151 miliard korun. „Země sousedící se Středozemním mořem získávají největší podíl na své ekonomice z cestovního ruchu, často přes 10 %, přičemž nejvyšší podíl se blíží 25–30 %, zejména v Chorvatsku a Řecku,“ zdůrazňuje Barton.

České hotely se připravují na příliv turistů, mnohé už hlásí vysokou obsazenost. „V červenci a srpnu je aktuálně rezervováno 75 procent pokojů,“ říká Karl Dobek, manažer hotelu Adria.

„Vyhlídky jsou velmi dobré, obsazenost pro letošní rok kolem 80 %, souhlasí Daniel Gallas, manažer hotelu Green Garden. Stejně jako Česká republika láká mnoho zahraničních turistů, i Češi často cestují do zahraničí, přičemž jejich top destinací je Chorvatsko.

READ  Střední a východní Evropu čekají chmurné vyhlídky růstu stav

Chcete, abychom psali o vaší firmě? Zjistit více

Podpořte Morning Prague!

Jsme hrdí na to, že našim čtenářům z celého světa můžeme zdarma poskytovat nezávislé a nezaujaté zprávy.

Náš specializovaný tým podporuje místní komunitu, zahraniční obyvatele a návštěvníky všech národností prostřednictvím našich webových stránek, sociálních médií a newsletteru.

Uvědomujeme si, že ne každý si může dovolit naše služby, ale pokud můžete, prosíme vás o to
Podpořte Pražské ráno příspěvkem – ať je sebemenším 🙂 .

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *