Očekává se, že Biden promluví s Netanjahuem ve čtvrtek

Očekává se, že Biden promluví s Netanjahuem ve čtvrtek

Associated Press, Reuters

Americký prezident Joe Biden a izraelský premiér Benjamin Netanjahu.CNN

prezident Joe Biden Kerry ve čtvrtek hovořil s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem, aby projednal vývoj související s dohodou o příměří mezi Izraelem a Hamasem.

Představitel Bílého domu uvedl, že k výzvě se připojila i viceprezidentka Kamala Harrisová.

Výzva přišla v době, kdy na sebe Izrael a Hamás zaútočily. Zdá se, že jsou na pokraji dosažení rámcové dohody Izraelský zdroj obeznámený s jednáním CNN řekl, že mezi oběma stranami probíhají jednání o dosažení dohody. Hamás nedávno předložil katarským a egyptským zprostředkovatelům odpověď na rámec, což je krok, o kterém izraelští představitelé věří, že umožní oběma stranám zahájit podrobná jednání s cílem dosáhnout dohody. Dohoda však ještě není uzavřena a nelze ji zaručit.

Vysoký představitel americké administrativy uvedl, že hovor trval 30 minut a „zaměřil se“ na detaily dohody o rukojmích a příměří, a dodal, že Biden bude mít „příležitost“ promluvit si o dohodě s dalšími světovými vůdci příští týden během summit NATO, který se bude konat ve Washingtonu.

Zdá se, že Izrael a Hamás jsou blízko k dosažení rámcové dohody o dohodě, řekl dříve CNN izraelský zdroj obeznámený s jednáním. Hamás nedávno předložil katarským a egyptským zprostředkovatelům odpověď na rámec, což je krok, o kterém izraelští představitelé věří, že umožní oběma stranám zahájit podrobná jednání s cílem dosáhnout dohody. Dohoda však ještě není uzavřena a nelze ji zaručit.

Úředník také dodal, že se zdá, že existuje „velká šance“, že na dohodě s rukojmími se dohodnou všechny zúčastněné skupiny.

Na otázku, zda se administrativa domnívá, že Netanjahu hraje politiku a mohl by se pokusit dohodu sabotovat, úředník řekl, že dohoda je strukturována způsobem, který „plně chrání zájmy Izraele“.

READ  Bolton útočí na Bidena za odmítnutí rezoluce OSN o Gaze: „Velmi škodlivé pro Izrael“

Úředník uvedl, že se očekává, že rozhovory o rukojmích se budou konat v Dauhá od pátku a budou pokračovat během několika příštích dní.

V prohlášení vydaném Bílým domem diskutovali Biden a Netanjahu o „pokračujícím úsilí o dokončení dohody o příměří s propuštěním rukojmích“.

Bílý dům řekl: „Dva vůdci diskutovali o nedávné reakci, kterou obdržel Hamás,“ dodal: „Prezident uvítal rozhodnutí premiéra umožnit svým vyjednavačům komunikovat s americkými, katarskými a egyptskými zprostředkovateli ve snaze dokončit dohodu.“ “

Bílý dům, který také oznámil schůzku národních bezpečnostních týmů obou vůdců na 15. července, napsal, že Biden „potvrdil svůj silný závazek k bezpečnosti Izraele“.

CNN Dříve zmíněno Spojené státy nedávno navrhly nový jazyk, který má pomoci zaplnit mezery v diskusích o dosažení dohody. Navrhovaný jazyk se zaměřil na období v první fázi návrhu, během kterého se očekává, že Izrael a Hamás povedou další jednání s cílem přejít do druhé fáze dohody.

Americký představitel uvedl, že reakce se zdá být konstruktivní, ale je třeba pokračovat v další práci.

Izraelský představitel, který mluvil pod podmínkou anonymity, protože nebyl oprávněn mluvit s médii, dodal CNN, že Netanjahu bude mít ve čtvrtek večer zasedání vlády.

Biden a Netanjahu naposledy hovořili 6. května. Očekává se, že se tito dva muži setkají ve Washingtonu během několika týdnů, až izraelský premiér navštíví Kongres, zdroj obeznámený s touto záležitostí dříve řekl CNN MJ Lee. Zdroj uvedl, že američtí a izraelští představitelé jsou stále v procesu určování logistických detailů schůzky Biden-Netanjahu, která se pravděpodobně uskuteční v Bílém domě. Tito dva vůdci se setkají, kromě jakékoli náhlé změny okolností na poslední chvíli.

Tento hovor také přichází, když se Biden připravuje Bojuje o své politické přežití Biden se vrátil do Bílého domu poté, co minulý týden narazil na debatní scénu proti bývalému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Bidenovo řešení konfliktu mezi Izraelem a Hamasem zůstává hlavním problémem mnoha členů Demokratické strany, včetně mladších voličů.

READ  Čína snižuje volená křesla v hongkongské legislativní radě

Tento příběh byl aktualizován o další vývoj.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *