Obrovský pterodaktyl je největší létající zvíře, jaké kdy žilo na této planetě

Ale stále více nemusíte být profesionálním astronautem, abyste se dostali do vesmíru (japonský miliardář Yusaku Maezawa létaly na oběžnou dráhu tento týden) a vesmírné agentury v některých případech přehodnocují, co to znamená cvičit astronauty.
Evropská kosmická agentura například zkoumá, zda je možné trénovat a Člověk s tělesným postižením. Zde je budoucnost, ve které jako normální lidé můžeme zažít cestování vesmírem.

Toto je Katie Hunt, která doplňuje Ashley Strickland v této verzi Wonderland Theory.

Seznamte se s Jill Artemis z NASA.

Poslední várka kandidátů na astronauty je působivá skupina – nejlepší z téměř 12 000 žadatelů.

Šest mužů a čtyři ženy včetně pilotky, která velela první čistě ženské formaci F-22 v boji, bývalá členka národního a olympijského cyklistického týmu a lékařka urgentní medicíny, která sloužila jako první zasahující při zemětřesení na Haiti v roce 2010.

Vysilující dvouletý kurz zahrnuje rozvoj robotických dovedností, let cvičného letadla NASA T-38 a podvodní výcvik pro výstup do vesmíru. Mezi těmi, kteří projdou Mohli by to být další lidé na Měsíci Možná první, kdo vkročil na Mars.

noční obloha

Nemusíte být astronautem, abyste byli v úžasu z vesmíru. Najděte temný kout svého okolí a najděte ho.

Nabízí měsíc prosinec Poslední šance vidět novou ultrarychlou kometu houpající se blízko Země – Je nejlepší a nejchytřejší v roce.

Kometu poprvé objevil v lednu astronom Greg Leonard. Nebeské těleso pravděpodobně strávilo posledních 35 000 let cestováním ke Slunci. Jakmile se 3. ledna přiblíží k naší hvězdě, kometu už nikdy neuvidíme.

Když se kometa přiblíží ke Slunci, rozsvítí se, a proto týdny před touto událostí usnadňují viditelnost komety.

kritická mise

Po dokončení bude tato struktura shromažďovat a ukládat informace související s klimatickou krizí.

Ohromující ocelová krabice posazená na žulové pláni v australském státě Tasmánie řekne budoucím civilizacím, jak lidstvo způsobilo klimatickou krizi – a zda jsme selhali nebo uspěli při jejím řešení.

Navrženo se silnými ocelovými stěnami a úložištěm pro baterie a solární panely, Struktura velikosti autobusu bude nezničitelná a jejím cílem bude přežít po lidechVývojáři ‚Earth’s Black Box‘ říkají. Bude shromažďovat a ukládat výzkum klimatu, soubory dat, zprávy a interakce související se zdravím naší planety – dokonce i tweety.

I když vytvoření fondu nebude dokončeno dříve než příští rok, pevné disky zaznamenávají výsledky a konverzace založené na algoritmech od klimatického summitu COP26 ve skotském Glasgow v listopadu.

READ  Dokumenty odhalují vnitřní spory NASA ohledně přejmenování Webbova teleskopu

jiné světy

Bylo zjištěno, že planeta obíhající ve dvojhvězdném systému je tak horká a hmotná, že si někteří astronomové nemysleli, že kolem ní existuje planeta.

Desetkrát větší než Jupiter, jedna z největších planet, jaké kdy byly nalezeny, Very Large Telescope Evropské jižní observatoře v Chile Schopný ho vyfotit.

Tento objev exoplanet vybízí k přehodnocení toho, jak se formují planetární systémy. Ukazuje se, že naše sluneční soustava nemusí být typická.

úžasná stvoření

Toto je jeden z obřích plazů.  Na kresbě tohoto umělce je vyobrazen pterodaktyl Quetzalcoatlus.

s objemem S rozpětím křídel téměř 40 stop (12 metrů) je Quetzalcoatlus pterodactyl největším známým vzdušným zvířetem, které kdy žilo na naší planetě.

Jednou byla nezapomenutelně popsána pro CNN jako „Obří létající hlavyStarověký plaz vzlétl k nebi jako stíhačka z letadlové lodi – udeřil 8 stop (2,4 metru) nad zem, než mával mohutnými křídly.
Ale trvalo téměř půl století, než jsme zjistili, jak tito tvorové létají. ony Lehké, duté kosti – texturou jako bramborové lupínky Je obtížné vrtat bez poškození.

divit se

Další příběhy, které nás tento týden strhly:

Extrémně vzácná mořská želva skončila na velšské pláži více než 4 700 mil (7 564 kilometrů) od svého domova poté, co uvízla v proudech zasažených bouří Irwin. On ona Nebyl jediným mořským tvorem, kterého bouře zastihla.
Pomoci může spací pytel vyvinutý ve spojení s externím zařízením REI, který odvádí tekutinu z mozku Jedno z nebezpečí cestování vesmírem na dlouhé vzdálenosti.
— a Kostra s hřebíkem přes patu Podle archeologů jde o první objevený příklad římského ukřižování v severní Evropě.

Jako to, co čteš? Ale je toho víc. Registrujte se zde Získání dalšího vydání Wonder Theory do vaší schránky. Řekněte nám ahoj a řekněte nám, co byste rádi viděli více v našem zpravodaji na adrese [email protected].

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *