Obránce greyhoundů Ryan O’Rourke postoupil do užšího výběru týmu Kanady

Obsah článku

Obránce Soo Greyhounds Ryan O’Rourke byl jmenován do předběžné sestavy týmu Kanady pro mistrovství světa juniorů, které se otevře 26. prosince v Edmontonu a Red Deer, Alta.

Obsah článku

Devatenáctiletý hráč z Bowmanville, Ont., je součástí výběrové skupiny 35 hráčů, která se sejde na tréninkovém kempu ve WinSport Areně v Canada Olympic Park v Calgary, který začíná 9. prosince.

O’Rourke dostal dobré zprávy kolem úterní večeře, když trenér Everett Silvertips Dennis Williams zavolal kapitánovi Hounds, aby mu sdělil dobré zprávy. Williams je asistentem trenéra v letošním ročníku týmu Kanady.

„Byl jsem opravdu poctěn, očividně jsem byl nadšený sám ze sebe a uvědomil jsem si, že mě moje práce přivedla na takové místo,“ řekl O’Rourke pro Sault Star.

Kemp bude zahrnovat trénink a dva zápasy proti týmu hvězd U SPORTS ve dnech 11. – 12. prosince a poté tým zamíří do Banffu na soustředění od 14. do 19. prosince.

Kyle Raftis, generální manažer Greyhounds, poznamenal, že tento formát turnaje dává teenagerovi šanci dostat se do týmu, protože jeho hra je všezahrnující styl a má schopnost hrát hru, jakkoli si vybere.

„Když jste na krátké dráze, vždy potřebujete hráče, kteří mají nějaké dovednosti, ale zajímá vás, co dělají v defenzivě; zatímco Ryan je více z celkového balíku,“ řekl Raftis. Hráči mají rádi a není jich mnoho takoví hráči jsou dnes.

„Takže si myslím, že to je to, co se Ryan postavil do této pozice, pokud jde o jeho dovednosti, být vůdcem našeho týmu a rok, který má, to je také jen bonus. Myslím, že se umístil tak, aby byl úspěšný člen týmu Kanady.“

Obsah článku

Konečný seznam bude tvořit 25 hráčů.

READ  York United přidal na seznam podpisem tří mládežnických internacionálů

Šest stop vysoký obránce byl volbou Minnesoty Wild. Byl vybrán ve druhém kole vstupu na draft NHL 2020. O’Rourke má na kontě tři góly a 13 asistencí v 19 zápasech této sezóny.

Získání řemesla bylo pro obyvatele Bowmanville milníkem, ale tato čest je právě tam v důležitosti a uznání za všechnu tvrdou práci, kterou vložil do zlepšení své hry na balónu.

„Myslím, že tvůj výběr týmu Kanady by mohl být podobný jako při narukování, ale myslím si, že hrát za Kanadu v té chvíli nebylo o moc víc než to,“ řekl O’Rourke.

Raftis také poznamenal, že č. 21 v červenobílých šatech svého rodného týmu má dostatečnou všestrannost ve své hře, aby mohl obléknout jiný styl červenobílé na premiéru proti České republice.

„Ryan je jedním z těch kluků a zjevně se neliší ve způsobu, jakým s námi hraje, může hrát nahoru a dolů nebo kdekoli chcete,“ řekl Raftis. Čáry, hraje na výbornou a má schopnost hrát, je dobře zaoblený.“

O’Rourke má v plánu ukázat trenérskému personálu a vedení týmu, že se rozhodli správně. Neplánuje sejít z úzké cesty, která mu doposud dělala úspěch.

„Vzkazy od týmu Kanady jsou: Hra, která vás tam dostala, je obvykle hra, která vás tam udrží, takže si myslím, že hrát a hrát tímto způsobem je jednoduché, jen dělat to, co musím udělat, je způsob, jak být,“ O‘ řekl Rourke.

Dylan Garand, Kayden Jewell a Cole Perfetti jsou tři zbývající z loňského týmu, který prohrál 2:0 s týmem USA v zápase o zlato. Tým pro rok 2022 bude trénovat trenér Ottawy 67s Dave Cameron.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *