Obnova mobilní sítě UAV: ​​Primoco UAV, T-Mobile Czech

Obnova mobilní sítě UAV: ​​Primoco UAV, T-Mobile Czech

Inovativní řešení zlepšuje obnovu mobilní sítě během mimořádných událostí

Primoco UAV SE A T-Mobile Česká republika Primoco UAV One 150 úspěšně integrovalo základnovou stanici BTS sítě LTE na bezpilotní letoun. Cílem spolupráce je výrazně zkrátit dobu obnovy mobilní sítě v nouzových situacích s potenciálními aplikacemi v celé EU.

Obnova mobilní sítě UAV: ​​Primoco UAV, T-Mobile Czech

Současná řešení mobilní krizové komunikace často spoléhají na systémy pozemních vozidel, které jsou nepraktické nebo příliš pomalé na nasazení v nouzových situacích, jako jsou požáry, záplavy a větrné bouře. Integrací BTS stanice do Primogo UAV One 150, který unese až 30 kg zařízení, jsou tato omezení vyřešena. Letoun splňuje všechny evropské civilní, vojenské a bezpečnostní předpisy a je schválen pro provoz v téměř deseti zemích EU.

Ladislav Semetkovský, generální ředitel společnosti Primoco UAV SE, vyzdvihl důležitost této spolupráce: „Podpora krizového řízení je jednou z našich hlavních produktových řad. Bezpilotní technologie umožňují rychlé nasazení tam, kde je potřeba, a v České republice vidíme mnoho příležitostí, jako je např. velké požáry, hurikány nebo povodně T-Mobile Spolupráce s T-Mobile do tohoto systému perfektně zapadá, protože komunikace je jednou z hlavních služeb poskytovaných v případě nouze Spolu s odborníky T-Mobile jsme integrovali BTS nové generace stanice do našeho letadla a ověřili schopnosti tohoto řešení během několika hodin zkušebních letů Vzhledem ke shodě je celý systém použitelný kdekoli v EU, protože užitečné zatížení BTS neovlivňuje hlavní parametry jeho provozu a bezpečnosti.

Použití UAV pro pokrytí mobilním signálem je zásadní pro zajištění funkčnosti mobilní sítě v postižených oblastech. Toto řešení může poskytnout dočasnou ochranu tam, kde to nová výstavba nebo hustota základnových stanic neumožňuje. Jaroslav Hollis, senior manažer výzkumu a vývoje Deutsche Telekom, který projekt pro T-Mobile zastřešuje, řekl: „Naše řešení vyvinuté společně s Primoco UAV je v Evropě zcela unikátní. Může zásadně pomoci práci integrovaného záchranného systému a zájem o něj projevila i armáda. Ale stále jsme na začátku. Máme funkční koncept, ale potřebujeme nastavit regulaci v rámci Evropy a začínáme diskutovat o synergiích s vládami EU, abychom mohli implementaci tohoto řešení financovat.

READ  Český ministr spravedlnosti podkopává důvěru v soudnictví: průzkum - EURACTIV.com

Primoco UAV One 150 s 8 kilogramovou výbavou T-Mobile operuje ve výšce jeden až dva kilometry. Bezpilotní letoun startuje a přistává automaticky při testu provedeném na letišti Písek – Krašovice. V závislosti na vzletové hmotnosti může UAV zůstat ve vzduchu až 15 hodin.

Přečtěte si více:

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *