Obličejové roušky se mohou vrátit uprostřed prázdninové „ztrojnásobené“ infekce koronavirem, chřipkou a RSV

Vzhledem k tomu, že tři vysoce nakažlivé respirační viry postihující dospělé a děti po celé zemi a prázdninová setkání zbývají jen několik týdnů, úředníci veřejného zdraví začínají znovu mluvit o obličejových maskách.

Zatímco mandáty pro masky jsou ve většině částí země nepravděpodobné, zdravotní experti obnovují doporučení pro nošení vysoce kvalitní lékařské masky ve veřejné dopravě, na letištích a v letadlech, při nakupování a na jiných přeplněných veřejných prostranstvích.

Pozoruhodné je, že doporučení masky tentokrát nejsou jen o vyhýbání se Koronavirus. Roušky se doporučují k ochraně před takzvanou „trojitou pandemií“ – soutokem chřipky, koronaviru a respiračního syncyciálního viru (RSV), který již zatěžuje nemocnice a nutí Přítomnost rodičů v práci V rekordním počtu.

Jak se země blíží třetí pandemické zimě, případů COVID-19 přibývá a chřipková sezóna 2022-23 se rýsuje jako… Nejhorší za deset let Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí již zemřelo na chřipku 4500, včetně 14 dětí.

S tak těžkým břemenem nemocí, které zatěžují zdravotnický systém, může být těžké uvěřit, že něco tak jednoduchého, jako je obličejová maska, může způsobit tak významný rozdíl. Zdravotní experti však tvrdí, že vysoce kvalitní lékařská maska ​​- jako je N95, KN95 nebo KF94 – zůstává velmi účinnou obrannou linií, zejména v kombinaci s očkováním, mytím rukou, lepší ventilací a vyhýbáním se davům.

„Roušky pomohou snížit riziko nákazy všemi respiračními viry, nejen COVID,“ řekl JK Varma, MD, interní lékař, epidemiolog a profesor populačních zdravotních věd na Weill Cornell Medical College. „Roušky musí mít správnou kvalitu, aby se nosily konzistentně a správně. I velmi malé procento nošení masek, když je vynásobeno velkou populací, může mít obrovský dopad.“

Hovořili jsme s několika odborníky na veřejné zdraví o tom, proč může být obličejová maska ​​nejlepším prázdninovým doplňkem této zimy. To museli říct.

READ  Jak Wandering Meat Loaf dostal své skalnaté tvrdé zuby

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *