Objevte nového obřího masožravého dinosaura s drobnými pažemi jako T. rex

Miraxis Gegasnově objevený druh dinosaura se zcela neúměrně krátkýma rukama jako T rex. Kredit: Jorge Gonzalez

Miraxis Gegas – Byl objeven nový druh dinosaura s neúměrně krátkými pažemi T rex Volání Miraxis Gegas.

Dinosauři (jako nechvalně známý T rex) není jedinou skupinou obřích masožravých dinosaurů s ručními palnými zbraněmi. Ve skutečnosti paleontologové objevili nový druh dinosaura se zcela nepřiměřeně krátkými pažemi T rex Volání Miraxis Gegas. Výsledky jsou publikovány v časopise současná biologie Dnes (7. července) argumentujte T rex A M Gigas Byl vyvinut tak, aby měl ruční palné zbraně zcela nezávisle, a identifikoval mnoho potenciálních funkcí krátkých zbraní, jako je páření nebo podpora lokomoce.

‚fosilní M Gigas Nikdy předtím neviděný ukazuje celé oblasti kostry, jako jsou ruce a nohy, které nám pomohly pochopit některé evoluční trendy a anatomii karcharodontosauridů – skupiny, která M Gigas „Patří,“ říká Juan Canal, vedoucí projektu v Muzeu paleontologie Ernesta Bachmanna v Neuquénu v Argentině.

Za prvé, aby bylo vše napraveno, říkají to autoři T rex Nedostali krátké ruce M Gigas Nebo naopak. Nejen M Gigas Vyhynul asi před 20 miliony let T rex Stali se druhem, ale v evolučním stromu jsou od sebe také velmi vzdáleni. „Mezi těmito dvěma neexistuje žádný přímý vztah,“ říká Kanal. Místo toho Kanal věří, že mít malé ruce nějakým způsobem poskytuje dinosaurům nějakou výhodu přežití.

Merax

Miraxis Gegas Je to obří masožravý dinosaurus. Kredit: Carlos Papulio

„Jsem přesvědčen, že tyto relativně malé paže mají nějakou funkci. Kostra vykazuje velké svalové vložky a plně vyvinuté prsní svaly, takže paže měla silné svaly,“ říká Kanall. To naznačuje, že paže se nestáhly, protože byly pro dinosaury k ničemu. Složitější otázkou je, jaké přesně jsou funkce.

Z předchozích studií výzkumná skupina prokázala, že pro dinosaury jako M Gigas A T rexČím větší byly jejich hlavy, tím menší byly jejich paže. Rozhodně nebyly užitečné pro lov, protože „čin související s predací s největší pravděpodobností dělala hlava,“ argumentuje Kanall.

„Mám tendenci si myslet, že jejich paže byly používány pro jiné typy činností,“ říká Kanal. Z fosilních záznamů se týmu podařilo vykreslit obrázek tohoto života M Gigas než zemřeš. Dinosaurus žil v oblasti dnešní severní Patagonie v Argentině a bylo mu 45 let, byl asi 11 metrů dlouhý a vážil více než čtyři tuny. A měla velkou rodinu. „Skupina prosperovala a dosáhla vrcholu diverzity krátce před jejím zánikem,“ říká Kanal. „Mohli použít paže k reprodukčnímu chování, jako je držení samice během páření nebo podpírání, aby ustoupili po přestávce nebo pádu,“ dodává Kanall.

Fosilie obřích masožravých dinosaurů

místo výkopu Miraxis Gegas. Kredit: Canal Juan I

Tým také našel, že lebka M Gigas Byly zdobeny hřebeny, rýhami, ostruhami a malými rohy. „Tyto motivy se objevují pozdě ve vývoji, když se jednotlivci stanou dospělými,“ říká Kanal. Skupina se domnívá, že funkce mohly být použity k přilákání potenciálních kamarádů. „Pohlavní výběr je mocná evoluční síla. Ale protože nemůžeme přímo pozorovat jejich chování, není možné si tím být jistý,“ říká Kanall.

„Ta fosilie má v sobě spoustu nových informací a je ve skvělém stavu,“ říká Kanall. Těší se na další otázky, které klade M Gigas Fosilie mu může pomoci odpovědět. „První den hledání jsme našli perfektní místo a M Gigas „Byl to pravděpodobně jeden z nejvíce vzrušujících bodů mé kariéry,“ říká Kanall.

Reference: „Nový obří masožravý dinosaurus odhaluje konvergující evoluční trendy v redukci ramen teropodů“ od Juan I Canal, Sebastian Apisteguia, Pablo A. Galena, Jonathan Mitchell, Nathan D. Smith, Thomas M. Colin, Akiko Shinya, Alejandro Halusa, Federico Giancini, Peter J. Makovsky, 7. července 2022, k dispozici zde. současná biologie.
DOI: 10.1016 / j.cub.2022.05.057

Tato práce byla podporována National Science Foundation a National Geographic Society.

READ  Studie říká: „Vesmírný hurikán“ byl spatřen nad severním pólem

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.