Objevily se zprávy o úmrtích v důsledku silného hurikánu, který zničil domy v České republice

Neznámý počet lidí byl zabit a desítky zraněny poté, co tornádo zploštilo domy na jihovýchodě České republiky, uvedli záchranáři.

„Bohužel můžeme potvrdit, že došlo k obětem, ale nemůžu vám říci přesný počet,“ řekla agentuře AFP mluvčí místních záchranných služeb Hedvika Krupáková.

Řekla, že počet obětí bude „jednociferný“, nikoli desítky, ale dodala, že jakékoli odhady byly předčasné, protože lidé byli stále uvězněni pod troskami.

„První odhady zraněných zmínily 100–150 lidí, ale za současné situace nyní očekáváme desítky,“ dodala Krupáková.

Nemocnice v Hodoníně však dál čeština– Slovenská hranice uvedla, že ošetřila až 200 zraněných.

Ministr vnitra Jan Hamáček tweetoval, že „všechny dostupné záchranné jednotky operují nebo se stěhují do oblasti Hodonína, kde cyklón zasáhl několik obcí“.

Asistovali rakouští a slovenští záchranáři a byla nasazena česká armáda.

Hurikány a krupobití o velikosti tenisových míčků zasáhly mnoho měst a vesnic včetně Hodonína, kde kromě způsobení obětí i drsné počasí zničilo domov důchodců a místní zoo.

The Tornádo Rovněž to způsobilo výpadky proudu a poruchy provozu, protože padající elektrické vedení uzavřelo hlavní dálnici spojující Prahu se slovenským hlavním městem Bratislavou.

Videozáznamy z této oblasti na sociálních médiích ukazovaly zničené budovy a auta, sekané kmeny a několik požárů hustým černým kouřem.

„Je to živé peklo,“ řekl po návštěvě této oblasti hejtman Jan Gruelich.

Česká tisková agentura citovala starostu Hruski, který uvedl, že polovina jeho vesnice byla zploštělá.

Bouře v České republice donutily premiéra Andreje Babiše po summitu EU zůstat v Bruselu, protože přistání v Praze by bylo příliš nebezpečné.

v sousedství PolskoPodle místních médií zasáhlo ve čtvrtek torpédo jižní provincii Malopolska, které poškodilo střechy a zranilo jednu osobu.

(AFP)

READ  Ukrajina a Rusko tvrdí, že humanitární koridory byly dohodnuty, ale Ukrajina tvrdí, že rozhovory nedosáhly požadovaných výsledků

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.