Obhájce titulu Španělsko vypadlo po prohře s Ruskem, Srbsko se dostalo do čtvrtfinále, Sports News, First Post

Británie si zajistila postup do čtvrtfinále tím, že v neděli porazila Českou republiku

Hráč Ruské tenisové federace Daniil Medveděv hraje proti ekvádorskému Emiliu Gomezovi během zápasu Davisova poháru v Madrid Areně v Madridu. AP

Paříž: Obhájce titulu Rusko v neděli vyřadilo Španělsko z Davisova poháru, aby se připravilo na čtvrtfinálový zápas proti Švédsku.

Konfrontace Rusů s vyčerpaným španělským týmem skončila v Madridu nočním double.

Aslan Karatsev a světová pětka Andrei Rublev porazili Marcela Granollerse a Feliciana Lopeze 4-6 6-2 6-4, vyhráli první set a upřeli španělské straně šanci zahrát si ve čtvrtek v Madridu před domácím publikem. .

Rusové, kteří hrají pod jménem Ruské tenisové federace kvůli dopingovým trestům ruského sportu, měli špatný začátek nerozhodného výsledku, když Lopez ve své první gumové dvouhře porazil Rubleva 2:6, 6:3, 6:4 zápas.

Šampion US Open Daniil Medveděv vyrovnal na 6-2, 7-6 (7/3) proti Pablo Carreno Busta, než oba zápas urovnali.

Británie si zajistila postup do čtvrtfinále tím, že v neděli porazila Českou republiku a v úterý se v Innsbrucku utká s Německem.

Kazachstán a Chorvatsko postoupily do čtvrtfinále.

Dan Evans 6-2, 7-5 naštvaný proti světové číslo 143 Thomas Mshak opustil Británii, která potřebuje znovu bojovat, aby si zajistila druhé vítězství v řadě a ujal se vedení skupiny C.

Cameron Norrie však překonal rychlý kop ve druhém setu a překonal Jerryho Lechku 6-1 2-6 6-1, než se Joe Salisbury a Neil Skobsky spojili a porazili Machaka a Jerryho Veseliho 6-4 6-2 v Innsbrucku.

„Byli jsme nedočkaví a dokázali jsme vyhrát. Češi hráli opravdu dobře – velmi mladý tým. Mshak se přes noc proměnil v top 20!“ Britský kapitán Leon Smith to řekl BBC.

READ  Sports Digest: Bale nebude hrát na olympijských hrách kvůli protokolům COVID

Zápasy v Rakousku se kvůli novince hrají za zavřenými dveřmi Koronavirus omezení v zemi.

Francie vypadla z turnaje poté, co porazila Českou republiku a prohrála s Británií.

Německo upevnilo své překvapivé vítězství nad Srbskem vedeným Novakem Djokovičem bojem o porážku hostitelského Rakouska a postup do skupiny F.

Srbsko skončilo druhé, ale ve středu v Madridu postoupilo do čtvrtfinále proti Kazachstánu jako jedno z nejlepších vicemistrů.

Dominic Kupfer prohrál 6-1 7-5 s Jorgem Rodionovem a dostal Němce do problémů, ale Jan-Lennard Struve vyrovnal tím, že porazil Denise Novaka 7-5 6-4.

Kevin Kraweets a Tim Putz splnili úkol ve čtyřhře, stejně jako v sobotu proti Djokovičovi a Srbsku, když porazili Olivera Maracha a Philipa Oswalda 6-3 6-4.

rozzlobený dav

Chorvatsku stačilo jediné gumové vítězství proti Maďarsku, aby skončilo ve skupině D jako první, protože 242 nasazeným Nino Serdarusic právě to dokázalo v úvodním zápase proti Fabianu Marozanovi v Turíně.

Jeho úspěch 6-4, 6-4 pomohl vyhnout se napjatému závěru za nerozhodného výsledku pro dvojnásobné vítěze, protože Marin Cilic prohrál druhou dvouhru 4-6, 7-5, 6-4 s působivým maďarským mladíkem Zsumborem Berosem.

Itálie bude mít výhodu zálohy doma, když se v pondělí v Turíně utká s Chorvatskem.

Kazachstán se posunul do vyřazovací fáze tím, že porazil v Madridu druhou Kanadu z roku 2019.

Kazachstán, který v sobotu porazil Švédsko, vyšel opět vítězně díky individuálním vítězstvím Michaila Kokoškina a Alexandra Bublika nad Braydenem Schnurem a Vaskem Pospisilem.

Publik za stavu 4:4 ve druhém setu rozzuřil španělské fanoušky svým podáním do podpaží, ale zdálo se, že ho to posunulo dopředu.

„Jak říká legenda, až půjdete spát, vězte, že jsem vyhrál kvůli vám,“ řekl publiku s odkazem na šampiona US Open Medveděva.

Turnaj byl loni odložen kvůli COVID-19 pandemický.

READ  Finále Davisova poháru se bude konat ve třech městech. Spolu s Madridem se přidají Turín a Innsbruck Tenisové novinky

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *