Obecné přehledy umělé inteligence společnosti Google nechápou, proč lidé používají Google

Obecné přehledy umělé inteligence společnosti Google nechápou, proč lidé používají Google

Urich Lawson | Getty Images

Minulý měsíc jsme se podívali na některé z nejnesprávnějších, nejnebezpečnějších a nejbizarnějších odpovědí generovaných novou funkcí Google AI Overviews. Google od té doby nabídl a poskytl částečnou omluvu/vysvětlení za generování tohoto typu výsledku Údajně ustoupilo od zavedení této funkce Alespoň pro některé typy dotazů.

Ale čím více jsem o tomto argumentu přemýšlel, tím více jsem začal pochybovat o moudrosti výsledků vyhledávání Google založených na AI. I když systém nedává zjevně falešné výsledky, zhuštění výsledků vyhledávání do úhledného, ​​kompaktního souhrnu vytvořeného umělou inteligencí se zdá být zásadním nepochopením toho, jak lidé vůbec používají Google.

Spolehlivost a důležitost

Když lidé zadají otázku do vyhledávacího pole Google, někdy chtějí pouze základní referenční informace, které lze nalézt na stránce Wikipedie nebo na firemním webu (nebo dokonce úryvek informací o Googlu). Často hledají osobní informace, kde neexistuje jediná „správná“ odpověď: „Jaké jsou nejlepší mexické restaurace v Santa Fe?“ Nebo „Co mám dělat se svými dětmi v deštivém dni?“ nebo „Jak mohu zabránit tomu, aby sýr sklouznul na pizzu?“

Hodnota Google vždy spočívala v tom, že vás nasměroval na místa, o kterých si myslíte, že existují Možný Chcete-li získat dobré odpovědi na tyto otázky. Ale stále je na vás, uživateli, abyste věděli, který z těchto zdrojů je nejspolehlivější a nejvhodnější pro to, co v tu chvíli potřebujete.

V zájmu spolehlivosti každý inteligentní uživatel internetu používá při posuzování náhodného výsledku vyhledávání na internetu nespočet kontextových vodítek. Poznali jste vykonavatele nebo autora? Pocházejí informace od někoho s profesionálními zkušenostmi/zkušenostmi nebo od náhodného plakátu na fóru? Je web dobře navržen? Je to už nějakou dobu? Cituje jiné zdroje, kterým důvěřujete, atd.?

Google ale také předem neví, který konkrétní výsledek bude odpovídat typu hledaných informací. Pokud jde například o restaurace v Santa Fe, máte náladu na autoritativní seznam od uznávaného kritika z novin nebo na nekonvenční návrhy od náhodných místních obyvatel? Nebo možná trochu posouváte dolů a narazíte na volně související příběh o historii mexických kulinářských vlivů města.

Jednou z neviditelných silných stránek vyhledávacího algoritmu Google je, že uživatel se může rozhodnout, které výsledky jsou pro něj nejlepší. Pokud je na prvních stránkách výsledků něco směrodatného a relevantního, nezáleží na tom, zda jsou ostatní odkazy pro konkrétní vyhledávání nebo uživatele „špatné“.

READ  Aktualizace Fotoaparátu Google přináší některé funkce Pixelu 6 do starších telefonů Pixel

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *