Obchodní delegace z Tchaj -wanu navštíví v říjnu tři evropské země

TAIPEI, 14. září (CNA) Kong Ming-hsin (龔明鑫), předseda Národní rady pro rozvoj Tchaj-wanu (NDC), povede příští měsíc obchodní delegaci do tří zemí v Evropě ve snaze o užší vztahy mezi Tchaj-wanem a Tchaj -wan. V úterý to uvedlo ministerstvo zahraničí.

Remus Lee-Ko Chen (陳立國), generální ředitel odboru evropských záležitostí ministerstva zahraničí, na tiskové konferenci řekl, že Kong a jeho 65členná delegace odletí z Tchaj-wanu 20. října charterovým letem na Slovensko. Republiky a Litvy. .

Chen řekl, že návštěva, kterou organizovala Národní obranná komise, ministerstvo zahraničních věcí a další příslušné agentury, je součástí strategie tchajwanské vlády na posílení obchodních a ekonomických vazeb se zeměmi střední a východní Evropy.

Řekl, že Tchaj -wan již má základ dobrých vztahů se Slovenskem a Českou republikou ve střední Evropě a s pobaltským státem Litva.

Letos zatím Chen uvedl, že čtyři evropské země-Litva, Česká republika, Polsko a Slovensko-buď darovaly, nebo se zavázaly darovat vakcíny proti COVID-19 na Tchaj-wan, který čelí nedostatku vakcín.

Uvedl, že tyto evropské země prokázaly jednotu, přátelství a solidní demokratické partnerství s Tchaj -wanem prostřednictvím darů vakcín a slibů.

Tchaj -wan a Litva navíc plánují ve druhé polovině roku zřízení vzájemných zastupitelských úřadů, což pomůže navázat užší vazby mezi Tchaj -wanem a střední a východní Evropou, řekl Chen.

Chen poznamenal, že v České republice vedl v srpnu 2020 delegaci na Tchaj-wan druhý nejvyšší představitel země, předseda Senátu Miloš Vistrichel.

Chen uvedl, že nadcházející evropská návštěva tchajwanské delegace, která bude zahrnovat zástupce z oblasti informačních komunikačních technologií, přesného strojního zařízení a průmyslu elektrických vozidel, pomůže Tchaj -wanu dosáhnout cíle rozvoje celé řady strategických průmyslových odvětví.

Kromě toho řekl, že tato návštěva umožní tchajwanskému průmyslu hledat více obchodních příležitostí prostřednictvím širších výměn a spolupráce se třemi zeměmi.

READ  Sterling se v PP změní na euro. SaveOurGame kampaň

Na tiskové konferenci Zhang Hui-chuan (張惠娟), vedoucí oddělení celkového plánování Národního obranného centra, uvedl, že Tchaj-wan doufá, že bude těžit ze své současné ekonomické spolupráce se třemi zeměmi při vypracování plánů budoucích výměn v oblastech digitální ekonomiky. Inovace a biotechnologie.

Návštěva delegace potrvá od 20. do 30. října, itinerář se ale podle ministerstva zahraničí stále dokončuje.

(Zhong Yu Chen a Frances Huang)

Enditem / PC

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *