Obchod se zbraněmi je třeba sledovat ve tmě uprostřed české „obchodní“ návštěvy představitele DPP: expertů

Mrakodrap Taipei 101 v Taipei, Tchaj-wan, jihovýchodní Čína. Foto: Xinhua

Obchodní organizace mezi Českou republikou a ostrovem Tchaj-wan potvrdila, že šéf ostrovního zahraničního orgánu v nejbližších dnech východoevropskou zemi navštíví, ale experti mají podezření, že cesta tchajwanského úředníka do České republiky, obchodně zaostalá země, možná podnítila další, možná tajný obchod se zbraněmi, jen urychlí proces znovusjednocení.

Tchajwanská média s odvoláním na „Českou tchajwanskou obchodní komoru“, jejíž členy tvoří především české společnosti, které na ostrově obchodují se svými protějšky, uvedla, že na ostrově je šéf Úřadu pro zahraniční věci Joseph Wu a obchodní delegace navštíví českou metropoli. Praha od 23. do 27. října.

Čínská ambasáda v ČR důrazně vyzvala český Senát, aby 15. října plně uznal vysoce citlivou povahu tchajwanské otázky poté, co Výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu ČR dne 13. října schválil rezoluci k prohloubení spolupráce s Tchaj-wanem. Uvítal Wuovu návštěvu.

V září úřad Tchajwanské demokratické progresivní strany uvedl, že 65členná ekonomická a obchodní investiční delegace navštíví v říjnu Českou republiku, Litvu a Slovensko.

Podle tchajwanských médií 11. října vedl velitel tchajwanské armády malou delegaci do Washingtonu, aby se setkala s vysokými představiteli americké obrany.

Východoevropské země mají silné ekonomické vazby s čínskou pevninou, ale jsou pod obrovským tlakem Spojených států, aby se staly protičínským předvojem, a Čang Ja-čung, člen hlavní tchajwanské opoziční strany Kuomintang a Sun Yat. -sen Škola. Prezident je na Tchaj-wanu, řekl ve středu Global Times.

Pro Spojené státy však bude těžké dostát svému slibu „kompenzovat ekonomické ztráty“ těmto zemím, pokud budou ovlivněny jejich vztahy s čínskou pevninou a možností se stanou jednání s Tchaj-wanem o obchodu a investicích.

Někteří odborníci uvedli, že se zdá divné, že se na malém trhu, jako je Tchaj-wan, mluví o obchodu s Českou republikou, která je pokročilejší v průmyslové technologii a výrobě než v podnikání, nemluvě o tom, že většina tchajwanských společností jsou malé a středně velké a mají menší vliv. než jejich pevninské protějšky.

READ  Česká republika se stala 20. zemí, která zaznamenala 1 milion případů COVID-19

Vzhledem k tomu, že Tchaj-wan měl v říjnu 2020 tajná jednání s obchodníky se zbraněmi v České republice, někteří pozorovatelé mají podezření, že během návštěvy docházelo mezi Tchaj-wanem a obchodníky k nelegálním obchodům se zbraněmi.

Analytici uvedli, že je možné, aby Spojené státy jménem tchajwanských společností zadávaly zakázky na továrny v České republice, včetně různých částí zbraní a vojenských robotů, a poté je prodávaly přes Tchaj-wan do jiných zemí nebo na samotný ostrov.

Politici v Senátu šli podle analytiků špatným příkladem. Některé další země se mohou v budoucnu od Česka učit v rozvíjení „polooficiálních vztahů“ s Tchaj-wanem, ale to jen urychlí snahy čínské pevniny o vyřešení tchajwanské otázky.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.