O 113 let později získala Česká republika olympijskou medaili v šermu

Nejlepší hongkongský šermíř Cheung Ka-Long získal zlato na olympijských hrách v Tokiu

Jeho zlato bylo jeho první medailí v hongkongském sportu, druhým zlatem a čtvrtou olympijskou medailí v historii.

V zápase o bronz porazil český zakončovatel Alexander Soubenich 15:8 Takahiro Shigen z Japonska.

27letý brněnský šermíř, který má běloruské kořeny, porazil Španěla Carlose Lavadora, Němce Petera Joppicha a Egypta Mohameda Hamzu.

Kariéra Sou Benitze

Soubenich vyhrál svůj první mezinárodní titul ve dvouhře v roce 2011 zlatou medailí na kadetských ME v Glebenfordu. A bronzovou medaili na mistrovství světa kadetů v Mrtvém moři. Jako junior získal stříbrnou medaili na mistrovství světa juniorů 2012 v Borasu a ve stejném roce vyhrál světový pohár juniorů.

V následující sezóně získal stříbrnou medaili na juniorských mistrovstvích Evropy v Budapešti a bronzovou medaili na mistrovství světa v Porres; Druhý rok po sobě skončil na Světovém poháru juniorů první.

Vyhrál juniorské evropské mistrovství v Jeruzalémě v roce 2014 a stříbrnou medaili na juniorských mistrovstvích světa v Plovdivu poté, co prohrál ve finále s čínskou dálnicí Chen.

V roce 2016 se po úspěšné Grand Prix v Havaně kvalifikovala na olympiádu v Riu de Janeiro. Během svého olympijského debutu získal v prvním kole volný los a ve druhém podlehl stříbrnému defenzivnímu Aleldinovi Abulkaskemu.

V červnu 2018 získal bronzovou medaili na mistrovství Evropy v Novém Čadu, podlehl olympijskému vítězi a současnému evropskému šampionovi Danielu Carrovi z Itálie.

READ  Fotbaloví fanoušci se rozcházejí proti závěrečnému střetu anglické skupiny Euro a České republice

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *