Novým přítelem Perseverance na Marsu je mazlíček

Novým přítelem Perseverance na Marsu je mazlíček

Přihlaste se k odběru zpravodaje CNN Wonder Theory. Prozkoumejte vesmír se zprávami o úžasných objevech, vědeckém pokroku a dalších.CNN

The Perseverance Wagon se s Elif Rock spřátelil asi před čtyřmi měsíci a od té doby jsou ti dva nerozluční.

Podle Perseverance si počátkem února při křižování kolem Rudé planety našel cestu do levého předního kola roveru kámen. Nechte fotoaparát, abyste se vyhnuli nebezpečí.

Během čtyř měsíců balvany prosekaly více než 8,5 kilometrů v členitém terénu. K misi se připojila během expedice k průzkumu kráteru Jezero, místa starověkého jezera a říční delty, kde vědci z NASA zkoumali horniny z formace, kterou tým nazývá „Máaz“.

Doprovázela vytrvalou skálu na sever k místu přistání Octavie E. Butler, než se otočila na západ ve zbytek delty, který vědci nazývají „Kodiak“, a poté na západ od delty jezera Jezero.

V současné době se Mars rover zaměřuje na vrtání jader a zkoumání sedimentárních hornin v okolí oblasti delty. Tyto skály byly vytvořeny před miliardami let, když v oblasti byla voda, Podle NASA.

Převalování v kole roveru, zvířecí skála vytrvalosti neškodí operacím a teprve se uvidí, jak dlouho nový kamarád robotický průzkumník přežije.

Pokud by zvířecí kámen spadl a zavolal rover, byl by daleko od domova, obklopený podivnými a neznámými kameny.

Podívejte se na první záběry vozítka Perseverance na Marsu (únor 2021)

Perseverance není první sondou na Marsu, která přijala zvířecí kámen.

Vozidlo Spirit, které bylo aktivní v letech 2004 až 2010, stabilizovalo na svém pravém zadním kole balvan o velikosti brambory na začátku svého letu. Kámen zastavil kolo, takže ho museli vědci z NASA odstranit.

Rover Curiosity nebyl na skalách pro pěší turistiku žádným neznámým a několik týdnů měl v pravém předním kole několik kamenů. Rover se začal pohybovat po Rudé planetě v polovině roku 2012 a stále pracující.

READ  Podle vědců byl objeven nejstarší les na světě

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *