Nový Zéland znovu otevře své brány zahraničním cestovatelům od 30. dubna

Chodec s obličejovou maskou prochází kolem výkladní skříně a čte „Vítejte zpět!“ Vzhledem k tomu, že se zákazníci po vypuknutí koronaviru (COVID-19) vracejí do maloobchodní čtvrti Newmarket, 10. listopadu 2021 se v Aucklandu na Novém Zélandu uvolňují omezení blokování. REUTERS/Fiona Goodall

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na reuters.com

WELLINGTON (Reuters) – Nový Zéland ponechá své hranice pro většinu mezinárodních cestujících uzavřeny na dalších pět měsíců, uvedla ve středu vláda s odkazem na opatrné uvolnění hraničních omezení, která platí od března, kdy se COVID-19 objevil. 2020.

Kromě své geografické izolace zavedla tato země jižního Tichomoří některá z nejpřísnějších pandemických omezení mezi zeměmi OECD, čímž omezila šíření COVID-19 a pomohla její ekonomice zotavit se rychleji než mnoho jejích vrstevníků.

Ale vypuknutí vysoce nakažlivé delta varianty začátkem tohoto roku spustilo změnu strategie, přičemž hlavní město Auckland se nyní otevírá pouze postupně, jak rostla proočkovanost.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na reuters.com

Ministr pro reakci na COVID-19 Chris Hepkins na tiskové konferenci uvedl, že plně očkovaným mezinárodním cestujícím bude umožněn vstup do země od 30. dubna 2022 a postupem času budou znovu otevřena.

Plně očkovaní Novozélanďané a držitelé rezidentních víz sousední Austrálie mohou cestovat na Nový Zéland od 16. ledna, zatímco očkovaní Novozélanďané a držitelé rezidentních víz z jiných zemí budou mít povolen vstup od 13. února.

„Postupný přístup k opětovnému spojení se světem je nejbezpečnějším přístupem k zajištění pečlivého řízení rizik,“ řekl Hepkins.

„To minimalizuje potenciální dopady na zranitelné komunity a zdravotní systém na Novém Zélandu.“

Řekl, že cestující nebudou muset pobývat ve vládních karanténních zařízeních, ale že budou přijata další opatření včetně negativního testu před odjezdem, dokladu o úplném očkování a testu na COVID-19 při příjezdu.

Reporting by Praveen Menon Střih Tom Hogg a Lincoln Fest

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *