Nový wimbledonský šampion? Umět

Wimbledon, Anglie – Jsou to už dvě desetiletí, co někdo mimo kvarteto Roger Federer, Novak Djokovič, Rafael Nadal a Andy Murray vyhrál mužskou dvouhru Wimbledon.

Mohl by to být rok, kdy tu trofej vyhraje někdo jiný?

„Ano, proč ne? To, co Roger, Rafa, Andy a Novak pro tento sport udělali, je opravdu skvělé a hodně se pohádali. Ale čas na nové tváře rozhodně přichází,“ řekl pětadvacetiletý Hubert Hurkacz. ročník z Polska, který porazil Federera před rokem na centrálním kurtu na cestě do semifinále v All England Clubu.

„Jdeme ven a hrajeme opravdu dobrý tenis. Určitě je stále konkurenceschopnější. Začínáme to trochu dohánět,“ dodal Hurkáč, nasazená sedmička, který se jako trávník utká s Alejandrem Davidovičem Fokinou. Dnes začíná grandslamový turnaj. „A to je zajímavé i pro fanoušky.“

Pokud po dvou týdnech skončí série titulů, které v mužském tenise sbírala takzvaná velká čtyřka, není nic jistého, protože ačkoli Federer, který 8. srpna doplní 41, není na hřišti po sérii kolen operace a Murray, 35, již není hráčem, kterým byl před dvěma operacemi kyčle, Djokovič, 35, a Nadal, 36, nasazeni 1-2, dohromady vyhráli 14 z posledních 16. Ocenění obecně – Hurkacz ukázal, že mezi uchazeči má šanci.

Připravte se na Wimbledon tím, že ve finále travnatého turnaje v německém Hullu porazíte nejlepšího nasazeného Daniila Medveděva, který nebude v All England Clubu, protože všichni hráči z Ruska a Běloruska mají zakázáno kvůli válce na Ukrajině. , v sobotu.

Dalšími jmény, která je třeba sledovat, jsou Matteo Berrettini, Djokovičův vicemistr před rokem, který tentokrát skončil osmý a v posledních týdnech získal dva tituly na trávě; dvojice Kanaďanů, č. 6 Felix Auger-Aliassime, čtvrtfinalista 2021, a Denis Shapovalov č. 13, semifinalista v roce 2021; Čtvrtý Stefanos Tsitsipas, jehož kariérní rekord Wimbledonu zahrnuje tři prohry v prvním kole a jeden postup do čtvrtého kola, ale který si myslí, že dokáže upravit svůj styl hraní na střeše a nakonec se probojovat do posledních dnů turnaje.

READ  Kanaďan Fernandez a Auger Aliassime postupují do druhého kola French Open

„Můj tenis je k tomu správný. Jsem člověk, který rád tvrdě pracuje, takže nevidím důvod, proč se tam nedostat – protože jsem schopen dělat tenis, jsem schopen přemýšlet a Jsem vicemistrem Djokoviče na antukovém kurtu na loňském French Open a šampionem,“ řekl Tsitsipas. V sobotu na trávě na Mallorce jsem schopný se svými tenisovými schopnostmi.“ tam jednoho dne.“

Mezi vítězkami ženských titulů byla v poslední době větší rozmanitost, sedm hráček si rozdělilo posledních osm Wimbledonských pohárů – a pět z nich tentokrát: Serena Williamsová, Simona Halepová, Angelique Kerberová, Garbine Muguruzaová a Petra Kvitová, která vyhrála trofej na trávě. v sobotu v Eastbourne.

Šampionka z roku 2021 Ashleigh Bartyová již neobhajuje, protože v březnu odešla do důchodu ve věku 25 let (vítězka z roku 2013 Marion Bartoli ukončila kariéru brzy poté, co hrála).

Kromě těchto bývalých šampionek – Williamsová vyhrála sedm ze svých 23 grandslamových titulů v All England Clubu a rok po skončení turné se vrací ke hře dvouhry – na seznamu uchazečů je i nejlepší nasazená Iga Sweetek, když odchází z French Open. titul a vstupuje do série výher složené z 35 zápasů; Coco Gauff, 18letá Američanka, která se umístila na druhém místě na Swiatek Championships v Paříži; a Ons Jaber, čtvrtfinalista v roce 2021 a nasazený č. 3.

Od doby, kdy Lleyton Hewitt vyhrál Wimbledon v roce 2002, vyhrál Federer rekordních osm mužských turnajů (Martina Navrátilová vyhrála ženský titul devětkrát), Djokovič šestkrát a Nadal s Murrayem dvakrát.

„Novak a Rafa jsou stále favority – Novak je pravděpodobně (hlavním) favoritem, pokud byste měli vybrat jednoho. Pokud se mu povede dobře začít a najde svůj rytmus, je to samozřejmě velmi nebezpečné, protože je možné, že třetí nasazený Casper Rudd a Nadal, který se tento měsíc umístil na Roland Garros, se „pohybují lépe než kterýkoli jiný hráč na tomto povrchu.“ „Je působivé, jak dobrý hráč je na trávě. Všichni se na (sedminásobného wimbledonského šampiona) Samprase a Federera dívali jako na travnaté legendy, ale je tam také.“

READ  David Pasternak byl vybrán do sestavy České republiky pro OH 2022
Španěl Rafael Nadal (vpravo) vítá Novaka Djokoviče během tréninku na centrálním kurtu před mistrovstvím ve Wimbledonu 2022 v All England Tennis and Crockett Areně v Londýně, čtvrtek 23. června 2022. AP)
Fotografie Rumunka Simona Halepová vrací míč Češce Kateřině Siniakové během dvouhry na okruhu WTA Tour v německém Bad Homburgu, úterý 21. června 2022 (Joaquim Ferreira / dpa via AP)
Fotografie Ital Matteo Berrettini kontroluje oblečení, které nosí Srb Novak Djokovič na centrálním kurtu před mistrovstvím ve Wimbledonu 2022 v All England Lawn Tennis and Croquet Club, Wimbledon, čtvrtek 23. června 2022 (Steven Paston/PA přes AP)
Fotografie Polák Hubert Hurkacz představuje vítězný pohár poté, co porazil Rusa Daniila Medveděva během tenisového zápasu mužské dvouhry na turnaji ATP Tour v německém Halle v neděli 19. června 2022 (David Inderlied / dpa přes AP)
Fotografie Stefanos Tsitsipas z Řecka se vrací k francouzskému Benjaminu Ponzimu během jejich tenisového zápasu ATP v Halle, Německo, úterý 14. června 2022 (Friso Gentsch/dpa přes AP)
Fotografie Američanka Serena Williamsová během tréninku před mistrovstvím ve Wimbledonu 2022 v All England Tennis and Croquet Club, Wimbledon, Londýn, sobota 25. června 2022 (John Walton/PA přes AP)
Fotografie Američanka Coco Gauffová vrací výstřel během tréninku před mistrovstvím ve Wimbledonu 2022 v All England Lawn Tennis and Croquet Club, Wimbledon, Londýn, sobota 25. června 2022. (John Walton / PA přes AP)
Fotografie SOUBOR – Serena Williamsová vrací míč zpět Rumunce Simoně Halepové během finále ženské dvouhry 12. dne Wimbledonu v Londýně, v sobotu 13. července 2019. Losování dvouhry 2022 pro Wimbledon je pátek 24. června 2022 (AP Photo /Tim Ireland, Soubor)
Fotografie Petra Kvitová z České republiky slaví trofej po vítězství ve finále ženské dvouhry proti Lotyšce Jeleně Ostapenkové v osmém dni Rothesay International Eastbourne v Devonshire Park, Eastbourne, Británie, v sobotu 25. června 2022 (Adam Davy/PA přes AP)
READ  Zvyšování ovlivňování výsledků zápasů během pandemie a „diverzifikace“ do nových oblastí | Sportovní sázení

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.