Nový robot inspirovaný Bioinspirací, který létá, kutálí se, chodí a další

Nový robot inspirovaný Bioinspirací, který létá, kutálí se, chodí a další

Nově vytvoření Realistic Transformers jsou schopni přetvořit své tělo tak, aby dosáhli osmi různých typů pohybu a mohou nezávisle posoudit prostředí, s nímž se setkávají, a zvolit tu nejúčinnější kombinaci pohybů pro manévrování.

Nový robot, přezdívaný M4 (pro Multi-Modal Mobility Morphobot), se může válet po čtyřech kolech, přeměňovat svá kola na rotory a létat, stát na dvou kolech jako surikata, aby se díval přes překážky, a „chodit“ s koly jako nohy. , použijte k tomu dva kotouče Přejíždějte se po strmých svazích na dvou kolech, převalujte se a podobně.

říká Morey Strange (PhD ’83), Hans W. Professor, ředitel California Institute of Technology Centrum nezávislých systémů a technologií (CAST), kde byl robot vyvinut.

M4 je duchovním dítětem Gharib a Alireza Ramzani, docent elektrického a počítačového inženýrství na Northeastern University. Tým podporující technické aspekty M4 tvoří Eric Sihite, postdoktorandský výzkumný pracovník ve vesmíru na Caltechu. Reza Nimovi, konstruktér ve společnosti CAST; a Arash Kalantari z Jet Propulsion Laboratory, kterou pro NASA spravuje Kalifornský technologický institut. Dokument oznamující nového robota byl zveřejněn v Příroda komunikace 27. června.

říká Ramzani, autor knihy Příroda komunikace papír.

Flexibilita pohybu robota v kombinaci s umělou inteligencí mu umožňuje vybrat si formu pohybu, která bude nejúčinnější na základě terénu před ním. Představte si, že M4 prozkoumává neznámé prostředí: Může se začít pojíždět po čtyřech kolech, což je jeho energeticky nejúčinnější režim. Po dosažení překážky, jako je balvan, se může namontovat na dvě kola a podívat se přes ni, aby získal jasnější obrázek o zemi před ní. Pokud pak uvidí údolí nebo jiný objekt, který robot na kolech nemůže projet, může překonfigurovat svá kola na kruhové objezdy, přeletět údolí na druhou stranu a pokračovat v rolování.

READ  Vědci tvrdí, že rychlejší rotace Země a zaznamenání jejího nejkratšího dne není důvodem k panice

říká Gharib, spoluautor knihy Příroda komunikace papír.

Jednou z hlavních výhod M4 je jeho schopnost znovu použít jeho příslušenství pro kola, nohy nebo oběžná kola. Když M4 potřebuje stát na dvou kolech, dvě z jeho čtyř kol se složí a vnitřní vrtule se otočí nahoru, čímž zajistí rovnováhu robotu. Když M4 potřebuje letět, všechna čtyři kola se složí a trysky zvednou robota ze země.

Robot M4 křižuje se čtyřmi rotory umístěnými v naklápěcích kolech

Kredit: California Institute of Technology

Články na sestavách kol umožňují M4 provádět chůzi. V současné iteraci M4 je pohyb chůze většinou důkazem konceptu. S předpokládaným vývojem by však budoucí generace M4 mohly mít schopnost efektivně chodit po členitém terénu, na který by kolový robot narazil.

Malý čtyřkolový robot složí dvě kola a použije je jako vrtule, aby stál na svých dalších dvou kolech.

Robot M4 přechází z režimu jízdy do režimu chůze.

Kredit: California Institute of Technology

Design M4 byl silně ovlivněn přírodou: Gharib a kolegové se nechali inspirovat tím, jak čukaři (druh koroptve) používají mávnutí křídel, aby jim poskytli páku při běhu do strmých svahů, například, a jak lachtani používají ploutve. pro různé druhy pohybu na moři i na souši. Přestože biologové již dříve uváděli takové příklady přeměny živočišné říše, koncepty, které ilustrují, jsou nyní zkoumány v oblasti inženýrství.

M4 je vybaven autonomními schopnostmi a může se sám rozhodovat o tom, jak nejlépe procházet složitým prostředím. Robot byl také testován venku a prošel terénem kampusu California Institute of Technology.

a Příroda komunikace Příspěvek nazvaný „Multi-Modal Mobility Morphobot (M4), účelová screeningová platforma pro přemapování Morphobotů s vylepšenou mobilitou. Tento výzkum byl financován JPL a National Science Foundation.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *