Novinky z EU: Česká republika vzdoruje požadavkům Bruselu na přijetí eura – „milujeme své koruny“ | Politika | Zprávy

Nová vlna euroskepticismu mezi mladými voliči vyvolala výzvu, aby Česká republika odolávala požadavkům Bruselu na vstup země do eurozóny. Vedoucí nového antievropského hnutí Odeschod pro Express.co.uk uvedl, že věří, že vstup do eura bude pro Českou republiku znamenat „velké problémy“.

Země vstoupila do Evropské unie v roce 2004, ale dosud nepřijala jednotnou měnu.

Matej Gregor řekl: „Pokud vstoupíme do eurozóny, bude mít země velké problémy.

„Bylo by velmi obtížné dosáhnout Czexitu, kdyby naše země přijala euro a já opravdu doufám, že to za pár let nebudeme mít.“

„Lidé v České republice nechtějí euro.“

„Máme české koruny a milujeme je, ale Evropská unie na nás stále útočí eury.“

Euroskeptik uvedl, že poptávka po jeho zemi na odchod z Evropské unie roste doma.

Jeho hnutí, o kterém trvá na tom, že není politickou stranou a zatím se jím nechystá, si klade za cíl zintenzivnit mediální kampaň v České republice o skutečné povaze a výhodách Evropské unie nebo jejich nedostatku.

Dodal: „Když jsme vstoupili do Evropské unie, řekli, že máte stejné peníze jako v Německu, postavíme nové nemocnice. Budeme stavět nové věci ve vaší zemi. Dali našim lidem opravdu tvrdé sliby.“

„A po 16, 17 letech v EU jsme tomu prostě nerozuměli.“

Přečtěte si více: EU varuje, že brexit může být „masivní“, a podporuje výzvy Czexitu

Češi již dříve varovali, že v případě brexitu bez dohody mohou ostatní země následovat a požadovat diskuse o tom, zda si země přejí zachovat členství v EU.

Před hlasováním v roce 2016 tehdejší český premiér Bohuslav Sobotka vysvětlil, jak „mohou být důsledky brexitu skutečně obrovské“.

„Diskuse o odchodu z Evropské unie lze v této zemi očekávat za několik let, i když Británie odejde,“ řekl Bruselu zpravodajská agentura ČTK.

READ  Miss Planet International soutěž odkládá, protože pořadatelé „nesplňují“ podmínky akce

Tento názor sdílel Thomas Broza, který byl v té době pražským státním ministrem pro záležitosti Evropské unie.

Tvrdil, že díky brexitu bude „politicky přijatelnější“, aby ostatní země navrhly odchod z bloku, a dodal: „Zatím to v České republice navrhují pouze okrajové strany s minimální přitažlivostí pro veřejnost – ale pokud se to stane brexit, by byl atraktivnější pro Chexitův návrh pro strany, jako je Občanská demokratická strana [ODS] nebo pro komunisty.

Pokud taková myšlenka přiláká širší pokračování, riskuje, že nás přivede zpět do ruské sféry vlivu, která je v rozporu s našimi národními zájmy. Ale mnozí budou tvrdě pracovat, aby se to stalo. “

Průzkum Kantaru z roku 2019 zjistil, že 34 procent lidí v České republice by hlasovalo pro odchod, pokud by se hlasovalo v České republice – což je ekvivalent opuštění Prahy z Evropské unie.

Zjistilo se, že 66 procent by hlasovalo, ale čísla ukázala, že Praha má nejvyšší prot Bruselský sentiment ze všech členských států.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.