Noví čeští velvyslanci v Argentině a Německu

Noví čeští velvyslanci v Argentině a Německu

Česká diplomacie v následujících měsících vyšle do Argentiny a Německa nové velvyslance.

„Českou diplomacii bude v Buenos Aires zastupovat Jarmila Povejšilová a do Berlína pojede Jiří Čistecký. V obou případech jde o zkušené kariérní diplomaty a oběma jim přeji, ať se jim v nových funkcích daří,“ Řekl to ministr zahraničí John Lipowski.

Jarmila Bovejcilová začala pracovat pro českou zahraniční službu v roce 1995 a svou kariéru zaměřila na Latinskou Ameriku. V centrále v Praze působil především na ministerstvu zahraničí USA a později několik let působil na Stálém zastoupení České republiky při Evropské unii v Bruselu. Od roku 2020 je zástupcem ředitele amerického ministerstva zahraničí a vedoucím divize Jižní Ameriky.

Jiří Čistecký nastoupil na ministerstvo zahraničních věcí v roce 1994, opakovaně vedl odbor středoevropských zemí a působil na velvyslanectví ve Vídni. V letech 2019 až 2023 vedl českou ambasádu v Istanbulu a v letech 2023 – 2024 byl chargé d’affaires na české ambasádě v Moskvě.

Oba tito vedoucí misí již získali souhlas přijímající země, známý jako dohoda. Jarmila Bovejshilová by se měla ujmout své funkce v Buenos Aires v září, zatímco Jiří Sistecki se do Berlína přestěhuje začátkem října.

READ  Duke si dává pozor na vliv Garetha Grundyho na Čecha

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *