Nové technologie pomáhají trénovat budoucnost českého ledního hokeje

Česká národní hokejová reprezentace možná bojuje o medaile na mistrovství světa v Lotyšsku, ale budoucnost českého hokeja je nabitá tréninkem.

Jedním z nástrojů doplňujících jejich techniku, který je v posledních letech stále více k dispozici českým vojákům, se nazývá skatemill – pohyblivý umělý ledový příkrov sledovaný kamerami s vysokým rozlišením. Tato technologie umožňuje trenérům detailně vidět techniku ​​bruslení každého sportovce.

Foto: Ontiz Vara, Český rozhlas

Jedním z nich je osmiletý John Junk, který ke zlepšování svého natáčení využívá také Skatemill. Jeho otec řekl českému rozhlasu, že se novou technologií inspiroval.

„Být na skatemillu je tvrdá práce, ale dává mladým hráčům příležitost vyzkoušet si různé věci a najít oblasti, kde se musí zlepšit. I když to nemění led, tato technologie rozhodně pomáhá vylepšovat hráče.“

Funguje také jako nástroj pro vnější vidění mladého hráče ve skate. Hráč obklopený souvislými obrazovkami musí udržovat bdělost, protože jedna z obrazovek najednou ukáže směr, kterým musí umístit svůj výstřel. Reakce a stabilizace hráče jsou poté analyzovány na notebooku.

Ve východočeském městě Trudeau provedla analýzu bývalý hráč CSKA Moskva Pavel Fedulov, který nyní šest let trénuje pro příchozí vojáky v České republice.

„Vidíte, jak sportovec položí špičku své brusle na led a jak rozloží váhu. Nejdůležitější je, že trenér dokáže určit, kam by měl sportovec postupovat. Například pokud při bruslení používají ruce nebo se pohybují příliš mnoho pasu, může to vést ke zbytečné ztrátě energie. “

Pavel Fedulov |  Foto: Ontiz Vara, Český rozhlas

Ruský trenér říká, že po moderním ledním hokeji je velká poptávka. Sportovci musí být velmi všestranní, a proto musí své bruslařské schopnosti vylepšit naplno.

READ  Český rozhlasový koncert pro zvířata získal cenu BRICS Europa 2021

Kromě skatemillů hráči stále častěji používají nástroje VR, které jim umožňují cítit své prostředí, jako by byli ve hře. Tato technologie dokonce udělala dojem na trenéra Fedulova, který byl zpočátku skeptický.

„Než jsem to zkusil, opravdu jsem tomu nevěřil, ale když jsem si nasadil helmu a vzal hůl, najednou jsem se ocitl v aréně. Umožňuje vám trénovat věci, které v normálním prostředí nejsou možné. “

Pavel Fedulov říká, že obránci a brankáři mohou také nastavit speciální tréninkové postupy s využitím technologie VR.

Technologie VR byla v České republice představena před několika lety, ale virtuální trénink již využili potenciální junioři, jako jsou české ligové týmy Beli Tiki Liberec, a je stále více dostupný na zimních kruzích po celé zemi.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.