Nové obvinění obviňují hrdé chlapce, že jsou připraveni na Capitolské povstání

Soudnictví vydalo nové spiknutí proti Nicholasi Ochsovi a Nicholasi DiCarlovi, federálnímu arbitrovi.

Obžaloba tvrdí, že se oba spikli, aby zabránili certifikaci hlasů v kongresových volbách 6. ledna. Prokurátoři tvrdí, že na projekt naplánovali a shromáždili finanční prostředky, poté přišli do Washingtonu a v rámci násilí zaútočili na minulou policii a budovu Kapitolu. Setkání, podle kopie obžaloby.

Obžaloba přišla krátce poté, co soudní orgány objasnily, že Pride Boys podnikla další vyšetřovací kroky proti přidruženým společnostem souvisejícím s povstáním. The Pride Boys jsou krajně pravicová skupina známá svými střety s Antifasem a veřejnou podporou bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Předseda je zmínil v rozpravě, Řekne jim, aby „ustoupili“.

Ve středu byl zatčen Ethan Nordian, známý také jako „Rufio Bunman“, takzvaný seržant Pride Boys v Seattlu, a později se před svou nepokoje objevil u federálního soudu. Federální prokurátoři napsali na severských sociálních médiích žádost o pomoc s nákupem „bezpečnostního vybavení“ a „komunikačního vybavení“ s cílem mobilizovat lidi před obléháním 6. ledna, uvedl jeho dobíjecí dokument. Byl obviněn ze tří důvodů vstupu do Kapitolu a obvinění, kterým čelí, zahrnují jména několika spolupracovníků Pride Boys v davu.

Podle analýzy soudních dokumentů a soudních zpráv CNN bylo 11 lidí obviněno z vazeb na hrdé chlapce v souvislosti s kapitolským povstáním.

Gravírování roviny, pružné manžety a paměťových dveří

Prokurátoři uvedli, že Ochs a DiCarlo shrábli peníze online jako součást spiknutí, aby mohli letět ze svých domovských států Texas a Havaj do DC na pro-Trumpovu akci 6. ledna. „Inzerovali“ své plány, uvádí obžaloba.

Pár údajně vyryl slova „zabijte média“ na pozoruhodném vchodu do Capitolu, Memorial Door. V předchozích soudních záznamech byli Ochs a DiCarlo ukázáni, že stojí poblíž řezby palci. Obžaloba uvedla, že poškození dveří bylo menší než 1 000 $.

READ  Česká republika a Estonsko se nezúčastní Putinovy ​​inaugurace 7. května

Středa je celkově obvinila ze sedmi důvodů, včetně spiknutí, maření úředních opatření a krádeží a ničení vládního majetku.

Jedno obvinění nyní obviňuje z krádeže dvojice flexibilních pout od policií Capitol – stejný druh omezení typu zip-tie, na které se soudnictví zaměřilo v jiných případech, kdy si rebelové mohou vzít zákonodárce jako rukojmí.

Ve dnech následujících po nepokojích v Kapitolu začali Ozze a DeCarlow žalovat u soudu. Aby bylo možné každého zatknout, FBI popsala, jak se o nich věřilo, že jsou uvnitř budovy Capitol, a jak je lze identifikovat na fotografiích a videích pořízených během povstání.

Při nepokojích bylo zabito pět lidí, včetně kapitána policie. Členové Kongresu a tehdejší viceprezident Mike Pence byli kvůli bezpečnosti vyloučeni, což dočasně zastavilo debatu o výsledcích volební školy.

Během nepokojů Ochs, zakladatel havajské epizody Proud Boys Pořídil selfie tweet V budově kouří cigaretu.

„Nemuseli jsme jít dovnitř. Jen jsem vešel dovnitř a natáčel,“ řekl Oz v rozhovoru pro CNN. „Byly tam tisíce lidí – nemohli situaci ovládnout. Nezastavil jsem se a nezpochybňoval jsem.“

Ochs v loňském roce vedl neúspěšnou kampaň ve státním zákonodárném sboru a zvítězil Schválení Od Trumpa nadějného Rogera Stonea, který s ním natočil video. V rozhovoru pro CNN uvedl, že při vstupu do Kapitolu pracoval jako profesionální novinář a že nechodil do žádných kongresových kanceláří ani místností.

V rozhovoru pro Los Angeles Times po 6. lednu DeCarlo uvedl, že je podle soudních záznamů také novinářem. Podle Kongresu však není novinářem certifikován jako novinář, říkají vyšetřovatelé, provozuje kanál YouTube s Ozem a „chce být zaměstnancem“ skupiny „MT Media News“, která se postaví za „zabíjení mediálních zpráv“. Přiznal se k jeho zatčení.

Zatčen v Seattlu

Nordian, třicetiletý obyvatel státu Washington, byl obžalován u okresního soudu v D.C. v celkem čtyřech bodech, z nichž všechny souvisely s jeho jednáním 6. ledna.

Vyšetřovatelé tvrdí, že pochodoval před davem poblíž Kapitolu, vedle další významné pobočky Pride Boys. Joseph Pix, Kdo byl v posledních týdnech obviněn. Vyšetřovatelé také tvrdí, že Nordian byl v kontaktu s kapitánem, když vstoupil do města s Robertem Keysem, jiným mužem, který byl dříve obviněn. Keyswine vešel do okna na Kapitolu, do kterého se poprvé vloupalo další sdružení Pride Boys, Dominic Bezola, který byl obviněn v souvislosti s nepokoji.

„Jedna osoba shromážděná za Nordine v davu před Kapitolem byla skupina jednotlivců. Identifikoval jsem mnoho stejných lidí, kteří předchozí den pochodovali za Nordianem, Pixem a dalšími hrdými chlapci,“ napsali vyšetřovatelé a znovu vytvořili pokus skupiny donutit některé části davu jít dovnitř budovy.

READ  Česká republika Světy ledního hokeje | Pro sport

Vyšetřovatelé uvedli, že nemají žádné důkazy o tom, že Nordian byl součástí pokusu jeho známých rozbít okno. Použili podrobné fotografie a videa, aby ho dostali do nepokojů uvnitř i vně budovy Capitol, říkají soudní záznamy.

Vyšetřovatelé popsali jeho aktivitu na sociálních sítích před 6. lednem, která zahrnovala video v salonku před dvěma dny, ve kterém Nordian řekl, že hrdí chlapci by měli chránit komunitu a reagovat na přesvědčení voličů o podvodech v „původním duchu roku 1776“.

„Vracíme se, vracíme se do DC, vezmeme si tuto zemi zpět. Vaše dary, vaše myšlenky, vaše finanční příspěvky nic neudělají,“ uvedla další osoba ve videu ze salonu 5. ledna, kde vyšetřovatelé napsali dopis soudu na podporu Nordianova zatčení.

Nordian se ve středu odpoledne poprvé objevil u federálního soudu ve státě Washington prostřednictvím videokonference. Ve vazbě zůstane až do dalšího soudního jednání 8. února.

Vytváření konspiračních případů, nabíjení ostatních

Federální úředníci v posledních týdnech revidovali skupiny – a plánují možnou zradu – což naznačuje koordinaci před nepokoji v Kapitolu. Ale případy se stále pohybují pomalu a v rané fázi. Nebyly předloženy žádné případy zrady.

Přesto je mnoho hrdých chlapců již u federálního soudu a po nepokojích čelí trestnímu stíhání.

Další dva styky Pride Boys, Bezola a William PepePodle obvinění z minulého týdne jsou dva v New Yorku obviněni ze společné práce během útoku na Kapitol.

Je členem a organizátorem hromadných setkání Proud Proud Boys na Floridě a čelí obvinění v počáteční stížnosti týkající se jeho vstupu do areálu Capitol.

Kromě členů Pride Boys byla dříve ze spiknutí obviněna samostatná skupina takzvaných pravicových extremistů.

V takovém případě je to v raných fázích, kdy se údajně integrovali Thomas Caldwell a Jessica Watkins z Virginie a Donovan Kroll z Ohia před útoky ze 6. ledna a Diskutováno nebo účast na polovojenských výcvikových táborech.

Prokurátoři tvrdí, že tito tři jsou přidruženi k pravicovým polovojenským organizacím v Ohiu a Oth Keepers, národní polovojenské skupině.

READ  1 mrtvý, 10 zraněných po srážce vysokorychlostního vlaku s kamionem na východě České republiky | Mezinárodní

Tento příběh byl aktualizován o další přehledy a pozadí.

K zprávě přispěli Kay Jones, Paul Murphy, Marshall Cohen, Hannah Robinovitz a Anna-Maja Robert.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *