Nové objevy zásadně mění obraz lidské evoluce

Nové objevy zásadně mění obraz lidské evoluce

První důkazy naznačující, že moderní lidé byli schopni symbolického myšlení a komplexního chování – použití okrových barevných pigmentů a dekorativních prvků – pochází z pobřežních lokalit v Africe, které se datovaly zhruba před 70 000 až 125 000 lety. Tyto věci nám umožňují nahlédnout do lidské mysli, protože naznačují společnou identitu.

Archeologové předpokládali, že mnoho inovací a dovedností, díky nimž je Homo sapiens jedinečným, se vyvinulo v pobřežních populacích, než se rozšířilo do vnitrozemí. Snad předvídatelné mořské zdroje, jako jsou korýšové ryby a snášenlivější podnebí, umožnily prospívat časnějším lidem v těchto oblastech. Kromě stravy bohaté na mořské plody, která obsahuje omega-3 mastné kyseliny, které jsou důležité pro vývoj mozku, může také hrát roli ve vývoji mozku a lidském chování.

Nové objevy jsou však vzdálené 600 kilometrů (Asi 370 mil) ve vnitrozemí v jižní poušti Kalahari je v rozporu s tímto názorem a nová studie naznačuje, že lidé raného novověku, kteří žili v této oblasti, nezaostávali za svými protějšky, kteří žili na pobřeží.

Asi 22 krystalů kalcitových krystalů a fragmentů pštrosích skořápek – nalezených v jihoafrické severní kopci Ga-Mohana Hill a datovaných před téměř 105 000 lety – se pravděpodobně shromáždilo a úmyslně přineslo na místo. Krystaly neslouží žádnému zjevnému účelu a vědci navrhli, že jako láhev s vodou lze použít pštrosí slupky.

„Je to opravdu dobře tvarované, bílé a úžasné a krásné,“ řekla Jane Wilkins, archeologka z Australian Research Center for Humans. „Krystaly po celém světě jsou opravdu důležité z duchovních a rituálních důvodů v různých časových obdobích a na různých místech.“ Vývoj na Griffith University v Brisbane v Austrálii a hlavní autor studie publikoval ve středu v časopise Nature.

„Velmi jsme se snažili zjistit, zda přírodní procesy mohou nebo nemohou vysvětlit, jak se dostaly do archeologických nalezišť, ale neexistuje žádné vysvětlení. Lidé je na místo museli přivést.“

READ  Proč NASA okamžitě pozastavila všechny mise na Mars?

Na základě těchto zjištění Wilkins uvedl, že je třeba znovu promyslet myšlenky spojující vznik Homo sapiens a pobřežní prostředí. ona Navrhl to lidem Původní příběh byl složitější a zahrnoval různá místa a prostředí v Africe a různé rané skupiny Osoby Vzájemné interakce a přispívání k rozvoji našeho druhu.

„Předtím nebylo Kalahari považováno za důležitou oblast pro pochopení původu komplexního chování Homo sapiens, ale naše práce to dokazuje. Nakonec to znamená, že modely, které se zaměřují na jediné centrum původu, jako je pobřeží Jihoafrická republika, jsou velmi zjednodušené, “řekla CNN v e-mailu.

S tímto hodnocením souhlasila Pamela Willoughby, profesorka na antropologickém oddělení University of Alberta v Edmontonu v Kanadě, která se výzkumu nezúčastnila.

Kalcitový krystal je vytěžen ze 105 000 let starých sedimentů na vrchu Ga-Mohana Hill North Rockshelter.

„Věci, které našli, naznačují, že nastal čas přezkoumat současné myšlení o vzniku kulturních inovací mezi časnými lidmi,“ uvedla v komentáři zveřejněném vedle studie.

Podnebí v Kalahari před 100 000 lety bylo velmi odlišné od suchého místa, kde je nyní.

Nová studie zjistila, že neandertálci mohou slyšet a vydávat stejné zvuky jako lidé

Nově objevené artefakty byly v rukou lidí v době silnějších srážek. Vědci uvedli, že zvýšená dostupnost vody může mít za následek zvýšenou hustotu obyvatelstva, což by mohlo ovlivnit původ a prevalenci inovativního chování.

Část problému s řešením složitého příběhu lidského původu, řekl Willoughby, spočívá v tom, že bylo podrobně studováno pouze několik afrických oblastí.

Řekla, že fosilní záznamy v Africe „nyní naznačují, že se v průběhu času nezdá, že by existoval nějaký jednotný vzorec technologického a sociálního rozvoje. Zahájení průzkumů a vykopávek méně známých oblastí pomůže objasnit, co učinilo naše bezprostřední předky skutečně moderními, biologicky a kulturně. “

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *