Nové funkce ChromeOS 103 jsou již běžnými nástroji

Nové funkce ChromeOS 103 jsou již běžnými nástroji

ChromeOS 103 vyšel před pár týdny, ale tato aktualizace nebyla jen další aktualizací zabezpečení s několika malými vylepšeními. Místo toho komunita Chromebooků představila několik hlavních nových funkcí, které nejsou tak působivé jako triky ze salonu: Je to také velmi užitečné. Velmi užitečné, ve skutečnosti jsem jich již několik pravidelně přijal do svého pracovního postupu.

Pro mě jsou nyní tři velké nové funkce, které jsou součástí celkového zážitku ChromeOS Screencast, poslední fotografie a rychlé párování. Zatímco Fast Pair bude oficiálně spuštěn až po nějaké době (doufejme v příští aktualizaci ChromeOS), základ je zde, pokud chcete zapnout a používat příznaky. Řeknu vám toto: Pokud Fast Pair nebude připraven a dostupný v době, kdy budou Pixel Buds Pro odeslány koncem tohoto měsíce, spustím tyto značky, abych toho plně využil. Rychlé párování vašeho příslušenství je skvělá funkce, ale spárování mezi zařízeními je nejsladší částí této nové funkce.

Dvě skvělé nové funkce, které jsem již začal používat

Velké funkce, které se pro mě opravdu staly populárními, jsou Screencast a sekce nejnovějších fotografií v Phone Hub. Pro funkci nedávných obrázků je případ použití velmi jednoduchý a jasný, Uživatelé mají okamžitý přístup k nejnovějším fotografiím, se kterými pracovali na svých mobilních zařízeních. Nejlepší na tom je skutečnost, že máte nejen svůj fotoaparát (fotografie pořízené fotoaparátem vašeho telefonu), ale také zobrazuje fotografie z aplikací, které používáte.

To je zajímavé na několika frontách. Za prvé, poskytuje vám velmi rychlý přístup k obrázku, který vám mohl být zaslán v aplikaci pro zasílání zpráv, kterou chcete rychle použít v jiné aplikaci nebo službě. Například při psaní tohoto článku mi Gabriel poslal obrázek, jak nějaká šunka kouří na mém Traegeru v WhatsApp. Okamžitě jsem to viděl v sekci Nedávné fotografie telefonního centra a mohl jsem to natočit pro skupinu na Discord, aniž bych musel obrázek hledat.

READ  Divize 2 dostane zcela nový herní režim nejdříve „koncem roku 2021“.

Ale co je ještě užitečnější, je skutečnost, že tato funkce se rozšiřuje také na Fotky Google, Dovolte mi pořídit snímek na svém Pixelu 6 Pro a rychle jej upravit ve Fotkách Google a zobrazit upravenou verzi na posledních fotkách, které lze sdílet v chatu, na sociálních sítích nebo v novém příspěvku. Je to velmi užitečné a bude to funkce, která mě bude zajímat, jak jsem bez ní mohl ve velmi blízké budoucnosti žít.

Druhou funkcí, kterou se učím naprosto milovat, je Screencast. Už jsme o tom natočili celé video, protože je to skvělá služba vytvořená společností Google, Novinkou s ChromeOS 103 je ale skutečnost, že je nyní k dispozici uživatelům ChromeOS napříč všemi oblastmi. Řeknu vám, yMusíte to použít! Screencast vám dává možnost vytvořit dlouhou nebo krátkou prezentaci, která je šíleně užitečná pro osobu (osoby) na straně příjemce.

S nástroji pro anotaci na obrazovce, plně (automatickým) přepisem s možností vyhledávání a vestavěným překrytím webové kamery PIP umožňuje Screencast pomáhat a sdílet složité nápady hračkou. Vše je synchronizováno s vaším účtem Google a lze jej také sdílet a upravovat jako dokument Google. Je to skvělý nástroj, který jsem od té doby, co mi přišel, potřeboval zatím jen jednou, ale budu ho používat na 100 % pravidelně, kdykoli bude potřeba vzdálené vysvětlení nebo instrukce. Je to opravdu skvělý nástroj.

A pro operační systém, který se každé 4 týdny aktualizuje, jsou to cenné nové funkce, které máme jako uživatelé Chromebooků k dispozici. Vzhledem k tomu, že nové verze ChromeOS jsou nyní pravidelně o 4 týdny rychlejší, myslel jsem si, že vynecháme aktualizace nabité funkcemi a rozdáme je na drobné změny pokaždé, když přijde nová verze. Zatím to tak úplně není a tým ChromeOS to prostě rozbíjí užitečnými novými funkcemi, které se k tomu hodí. Některé z nejkrásnějších Chromebooků, které jsme viděli, se objevily na trhu. Vzrušuje mě to, co přijde, a ještě víc, že ​​na to nemusíme dlouho čekat.

READ  Microsoft tvrdí, že dosáhl prvního milníku ve vytvoření spolehlivého a funkčního kvantového počítače

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *