Nové album české kapely Vltava poslouchá: Je život samá zábava a hry?

Nové album české kapely Vltava poslouchá: Je život samá zábava a hry?

S německým názvem Spaz mus Immersein volně přeloženým jako „vždy se bavte“ je šestnáctistopá nahrávka koncipována jako koncepční album, přičemž jednotlivé písně různými způsoby vyzývají nebo odporují propozici názvu. .

Frontman Robert Nebrensky říká, že německé jméno je kývnutím na českou historii za Rakouska-Uherska, kdy se v zemi mluvilo také česky, německy, slovensky a maďarsky.

Pátá skladba alba Tati, haló! obsahuje kromě češtiny texty v němčině, maďarštině a slovenštině, což je připomínka mnohojazyčné minulosti České republiky, a dvanáctá skladba Bhuto vzdává hold maďarské poezii. Autorem je Janos Pilinski.

Vltava vznikla v roce 1986, ale první řadové album vydala až o šest let později. Toto poslední album je jejich sedmým albem.

Album, které počínaje lednem 2018 postupně skládala celá kapela, bude mít příští rok tři koncertní vystoupení 25., 26. a 27. ledna. Vystoupení se bude konat v prostorách Jazz Dog Clubu v Praze.

Kapela ve složení kytarista a zpěvák Robert Nebrenský, klávesista František Swazyna, basák Tomasz Uhlik, bubeník Ontage Pomajsl a Ontjej Klimek vytvořila za více než pětatřicet let existence těžko definovatelnou hudbu, spojující poetické texty s instrumentální rozmanitost.

READ  Tesla nakupuje za bitcoiny 1,5 miliardy dolarů - co se stane dál

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *