Novak Djokovič vyhraje finále Astany po dvou setech o titul 90

ASTANA, Kazachstán – Novak Djokovič potřeboval k zisku titulu v 90. kole pouhých 75 minut, když ve finále Astana Open porazil třetího nasazeného Stefanose Tsitsipase 6:3, 6:4.

Djokovič svému řeckému soupeři od začátku dominoval, první zápas vyhrál za něco málo přes minutu. Srbka v zápase nečelila brejku a trefila 15 winnerů pouze se sedmi platnými fauly.

Pro wimbledonskou šampionku to byl letos čtvrtý titul, mimo jiné v Římě a Tel Avivu.

„Vždy jsem si přál mít skvělou kariéru,“ řekl 35letý hráč. „Samozřejmě jsem nevěděl, kolik finále budu hrát, kolik turnajů vyhraju, ale mým cílem vždy bylo dosáhnout nejvyšší úrovně v našem sportu.“

Čtvrtý nasazený Tsitsipas (24), který se po Monte Carlu a Mallorce hnal za třetím titulem v roce 2022, zachránil tři z pěti brejkbolů. Získal pouze 42 % ze svého druhého podání, na rozdíl od Djokovičových 80 %.

Djokovič proměnil svůj třetí mečbol bekhendem a získal druhý titul na tvrdém hřišti po výhře v Tel Avivu minulý týden.

„Víte, 35 není 25,“ řekl Djokovič. „Ale myslím si, že tato zkušenost pravděpodobně v takových zápasech a velkých akcích také pomáhá mentálně přistupovat správným způsobem.“

Ostrava, Česká republika – Iga Swiatek poprvé po třech letech prohrála ve finále, když Barbora Krijková získala svůj druhý titul v řadě po sobě jdoucích na Agile Open.

Domácí favoritka Kryžikova odskočila ze setu a vyhrála finále 5-7, 7-6 (4), 6-3.

Krejčíková trefila své sedmé eso a proměnila svůj šestý mečbol. Česká reprezentace se prosadila za 3 hodiny a 16 minut na uzavřeném stadionu ve městě Ostrava na východě České republiky.

Bylo to její první vítězství nad nejvýše postavenou Swatek po dvou porážkách.

READ  Německo ženy 2-0 Španělsko ženy: Němky si po vítězství zapsaly čtvrtfinále Eura 2022 | fotbalové zprávy

Swiatek, šampion French and US Open, nasbíral ve finále sérii 10 výher, zatímco Krejčíková minulý víkend přijela s osmizápasovou vítěznou sérií z Tallinnu.

Češka získala rozhodující brejk v osmé hře závěrečného setu, než zápas strávila o svůj pátý profesionální titul.

„Je to skvělý pocit,“ řekla Krijiková, vítězka French Open z roku 2021. A poděkovala Swiatekovi za to, že „dnes přinesl to nejlepší ze mě“.

Pro Swiatekovou to byla teprve druhá prohra ve finále její kariéry 12. Předtím ji ve svém debutovém finále v Luganu v roce 2019 porazila Polona Herkogová.

Po porážce Jekatěriny Alexandrovové v semifinále se Swiateková stala první hráčkou WTA od roku 2017, která dosáhla 60 výher v kalendářním roce.

V prvním setu si Swiatek ve třetí hře zachránil tři brejkboly, než se dostal do vedení 5:1. Krejčíková se dvakrát vrátila do brejku, ale Swiatek proměnil třetí setbol.

Ve druhém setu se vrátila na 4:2, než prohrála tiebreak.

TOKIO – Taylor Fritz porazil Francis Tiafoe 7-6 (3), 7-6 (2) ve finále All-American Open Japan Open.

Bylo to perfektních pět dní pro Fritze v Tokiu, který dorazil na turnaj po sedmidenní karanténě v Soulu poté, co byl pozitivně testován na COVID-19.

„Je to šílené, nemyslím si, že to určuje, jak rychle uplynulo posledních čtyři nebo pět dní,“ řekl Fritz poté, co se stal prvním Američanem, který vyhrál Japan Open od posledního vítězství Petea Samprase v roce 1996.

„Je to tak šílené, lépe bych to nenapsal.“

Tiafoe se dostal do finále, když vyhrál 13 po sobě jdoucích tiebreaků dvouhry, ale Fritz ovládl finále svým mocným kopem.

READ  Slavia Praha podala trestní oznámení pro údajný "brutální" útok na Ondřeje Codelu | fotbalové novinky