Novak Djokovič už není s dlouholetým trenérem Marianem Vajdou

Novak Djokovič už není s dlouholetým trenérem Marianem Vajdou

Novak Djokovič a trenér Marian Vajda už spolu nefungují a po 15 letech a 20 grandslamových titulech se rozešli.

prohlášení pokračovalo Djokovičův web Oba muži v úterý řekli, že se oba muži „dohodli na ukončení partnerství“ poté, co minulou sezónu skončilo finále ATP.

„Marianne byla po mém boku během nejpamátnějších okamžiků mé kariéry,“ Djokovič Řekl v přenosu. „Společně jsme dosáhli několika skvělých věcí a jsem tak vděčný za jeho přátelství a obětavost za posledních 15 let. I když může opustit profesionální tým, vždy bude rodinou a nemohu mu dostatečně poděkovat za vše, co udělal.“

Během Vajdova působení Djokovič v různých obdobích vybíral i další trenéry – včetně Borise Beckera, Andreho Agassiho a Radka Štěpánka – a s 34letým hráčem bude nadále spolupracovat Goran Ivaniševič, který je součástí kádru od roku 2019. ze Srbska.

inzerát

Djokovič a Vajda si v roce 2017 dali pauzu, ale v následujícím roce se dali znovu dohromady.

„Během mého působení u Nováka jsem měl to štěstí sledovat, jak se proměňoval v hráče, jakým je dnes. Na naše společné chvíle se budu ohlížet s velkou hrdostí a jsem velmi vděčný za úspěch, kterého jsme dosáhli,“ uvedl Vajda v příspěvku. na Djokovičově webu. Na hřišti i mimo něj se těším na nové výzvy.“

Oznámení o změně přišlo o den později Djokovič je mimo žebříček číslo jedna Poprvé po dvou letech se propadl na druhé místo za Daniila Medveděva. Djokovičových celkových 361 týdnů na čele ATP je rekordních, stejně jako sedmkrát zakončil sezónu na prvním místě.

Na majoru 20 dvouhry vyrovnal s Rogerem Federerem druhé místo v historii mužského tenisu. Více má jen Rafael Nadal, který na lednovém Australian Open vybojoval 21. místo.

inzerát

Djokovič byl deportován z Austrálie a nebylo mu dovoleno pokoušet se obhajovat svůj titul v Melbourne Parku, protože nebyl očkován proti COVID-19.

READ  Kanada a Itálie se utkají ve finále Billie Jean King Trophy

V roce 2022 zatím hrál pouze na jednom turnaji – prohrál s Jerrym Veselým ve čtvrtfinále na dubajském šampionátu z minulého týdne – a Řekl, že nedostane vakcínui když je potřebuje, aby se mohl zúčastnit akcí jako French Open nebo Wimbledon.

___

Více AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis a https://twitter.com/AP_Sports

Copyright 2022 The Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *