Nová vakcína může chránit před všemi koronovými viry a zabránit budoucím epidemiím :: WRAL.com

Vědci z Duke vytvořili vakcínu, která má schopnost chránit před všemi formami koronaviru, které se přenášejí ze zvířat na člověka, nyní i v budoucnosti.

V pondělí ráno uspořádali odborníci Duke briefing k diskusi o vakcíně, o které se domnívají, že by mohla zabránit budoucím pandemím.

Vakcína funguje tak, že napadá genetickou sekvenci společnou pro všechny formy koronaviru, která jim umožňuje navázat se na lidské buňky. Nová vakcína byla 100% účinná v testech prováděných na lidech.

Dr. Anthony Fauci minulý týden popsal nový výzkum jako „působivý“ a jako důležitý důkaz koncepce.

V pondělí diskutovali imunologové na Duke University během výzkumu o svém výzkumu a jeho důsledcích.

Vakcína funguje tak, že vezme malou část viru – část, která se skutečně váže na buňky – a dodává imunitnímu systému více kopií.

„To umožňuje imunitnímu systému zaměřit reakci proti této části viru a zabrání tomu, aby se virus připojil k buňkám, a doufejme, že zabrání následné infekci,“ řekl Dr. Kevin Saunders, odborný asistent chirurgie na Duke University a ředitel oddělení chirurgie na Duke University. Výzkum na Vaccine Institute.

Saunders byl hlavním autorem nového výzkumu zveřejněného minulý týden.

Vakcína se podle Saunderse neváže pouze na SARS-CoV-2, ale také na koronaviry, které cirkulují ve zvířatech.

Podle Dr. Bartona Heinze, profesora medicíny a imunologie na Duke School of Medicine a ředitele Duke Humanana, může být tato vakcína vytvořena tak rychle podle 20 let práce na vývoji vakcíny proti HIV. Vakcínový institut.

„Publikovali jsme dokument … o průlomu ve vývoji vakcíny proti HIV,“ řekl Heinz, který uvedl, že používá stejný typ technologie a konstrukce vakcín, jaké lze použít pro koronaviry.

READ  Čína objevila „neobvyklý“ fragment na odvrácené straně Měsíce

„Dozvěděli jsme se, že SARS-CoV-2 je RNA virus,” řekl Haynes. „Je to stejný typ genetického materiálu, jaký používá HIV.”

“HIV je jednou z nejrychleji se rozvíjejících forem života, jakou známe – protože RNA viry mají tendenci dělat chyby, když se množí. A věděli jsme, že SARS-CoV-2 by také vytvořil mutace, které by jako imunita unikly našemu imunitnímu systému.” Proti němu. “

Nová technologie vakcín pomáhá zabránit množení viru v nosu i v plicích.

Haynes si myslí, že je čas naplánovat další pandemii nebo propuknutí koronaviru – protože před COVID-19 jsme viděli dvě hlavní ohniska onemocnění, a to vše za poslední dvě desetiletí.

Řekl: „Jeden v roce 2003, vypuknutí SARS a druhý v roce 2011, vypuknutí koronaviru.“

Rozhodně očekává, že budou i další.

„Nyní tedy nastal čas poskytnout vakcíny, které se těmto lidem připraví, abychom nyní mohli kontrolovat propuknutí nemocí a zabránit jim v budoucnosti v epidemii.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *