Nová studie zjistila „průlom“ pouze dvou infekcí mezi stovkami plně očkovaných lidí

Ze 417 zaměstnanců na Rockefellerově univerzitě, kteří byli plně očkováni injekcemi Pfizer nebo Moderna, došlo u dvou nebo přibližně 0,5% k náhlému nakažení později, podle studie zveřejněné ve středu v New England Journal of Medicine.

„Popíšeme dobře míněné příklady průlomů vakcín, které se objevují jako klinické příznaky,“ píší vědci ve své studii. „Tato pozorování nijak neoslabují význam naléhavého úsilí o očkování obyvatel USA na federální a státní úrovni. Poskytují také podporu pro snahy o vývoj nové posilovací vakcíny (kromě vakcíny proti koronaviru), která poskytuje zvýšenou ochranu proti variantám. “

Vědci z The Rockefeller University zjistili, že infekci způsobily varianty koronaviru s mnoha odlišnostmi od původního viru.

Varianta, která infikovala pacienta, měla mutaci E484K, která byla poprvé nalezena ve variantě B.1.351, která byla původně identifikována v Jižní Africe. E484K se nazývá „únikový mutant“, protože prokázal, že je schopen uniknout některým z protilátek produkovaných koronavirovými vakcínami. Jedna z mutací nalezených v infekci účastníků studie zahrnovala D614G, která se objevila na počátku epidemie.

Jedna pokročilá infekce byla u 51leté ženy, která dostala druhou dávku vakcíny Moderna 19. února. O devatenáct dní později měla pozitivní příznaky na Covid-19 10. března poté, co se u nich objevily příznaky.

Druhou průlomovou infekcí byla 65letá žena, která 9. února dostala druhou dávku vakcíny Pfizer. Později se dozví, že její partner, který nebyl očkován, měl 3. března pozitivní test na Covid-19. V následujících dnech se u ženy objevily její vlastní příznaky. 17. března měla pozitivní test na Covid-19.

Je zapotřebí dalšího výzkumu, aby se zjistilo, zda by se u větší skupiny účastníků z celých Spojených států objevily podobné nálezy související s infekcí nebo paranormálními variantami.

Odborníci tvrdí, že u lidí, kteří byli plně očkováni, se očekávají určité průniky vakcíny Covid-19, protože žádná vakcína není stoprocentně účinná.

Minulý týden americká Centra pro kontrolu a prevenci nemocí Řekl CNN Agentura doposud obdržela méně než 6 000 hlášení o koronavirových infekcích u více než 84 milionů lidí, kteří byli plně celoplošně očkováni.

CDC uvedlo, že k průlomům došlo u lidí všech věkových skupin, kteří byli očkováni, ale něco málo přes 40% bylo u lidí ve věku 60 let a starších. Bylo také častější u žen a 29% bylo bez příznaků.

READ  Brazílie žádá ženy „pokud je to možné“, aby odložily těhotenství kvůli variantám Covid

Agentura uvedla, že vyvinula národní databázi hacků Covid-19, aby o tom mohly hlásit státní zdravotnická oddělení

„Infekce pronikající vakcínami tvoří malé procento lidí, kteří jsou plně očkováni. CDC doporučuje, aby všichni způsobilí lidé dostali vakcínu COVID-19, jakmile jim bude k dispozici,“ uvedlo CDC ve svém prohlášení pro CNN.

K této zprávě přispěli Ben Tinker a Maggie Fox z CNN.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *