Nová studie posiluje spojení mezi cvičením a pamětí

Například účastníci, kteří se zabývali lehčími až středně těžkými aktivitami, jako jsou pravidelné procházky, měli lepší „epizodickou“ paměť. Představte si epizodickou paměť jako „mentální cestování časem“, řekl Dr. Manning, nebo jako schopnost zapamatovat si podrobnosti o každodenních událostech, jako je setkání s kamarádem v kavárně nebo sledování školního autobusu první den ve školce.

Sleduje se souborem Počet předchozích studií kteří což ukázal jsem Čím aktivnější lidé jsou, tím lepší mají v průměru epizodickou paměť.

Účastníci, kteří cvičili intenzivněji – například šli běhat nebo dělali HIIT – měli větší šanci na lepší výkon v úkolech s prostorovou pamětí. Prostorová paměť je schopnost pamatovat si fyzické vztahy mezi objekty nebo místy v prostoru, například kam jste položili klíče. To odráží a Jak ukazuje mnoho dalších studií VYSOKO INTENZITNÍ CVIČENÍ zlepšuje paměťale jde dále a naznačuje, že by mohl být pro tento typ paměti užitečnější než jiný.

Vědci uvedli, že k posílení těchto asociací a určení jejich příčiny je zapotřebí další studie.

„Čím více dokážeme korelovat vzorce denní aktivity s kognitivním výkonem, tím blíže se můžeme přiblížit k přemýšlení o životním stylu,“ řekl Michael Vos, kognitivní neurolog na univerzitě, který zahrnuje vaši aktivitu během celého dne a vaše spánkové vzorce. z Iowy, který se studie nezúčastnil.

Podle Philipa Tomborowského, profesora kineziologie na University of Georgia, který se studie nezúčastnil, je tento článek „opravdu dobrým prvním odhadem“ o tom, jak určité vzorce cvičení ovlivňují určité typy paměti.

Dr. Manning a jeho kolegové doufají, že budou pokračovat v kontrolovaných studiích, aby zjistili, proč určitá cvičení ovlivňují určité typy paměti.

Snad jednoho dne přijde cvičení, které vám pomůže si konečně vzpomenout, kam jste položili klíče.

READ  NASA brzy uloží přistávací modul Insight na Mars

Rachel Fairbank je nezávislá vědecká spisovatelka se sídlem v Texasu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *