Nová naděje: Aktivisté Likudu zaútočili na naše příznivce na akci kampaně

Objevování starověkých křesťanských památek v egyptské poušti

Egyptské ministerstvo starožitností uvedlo, že francouzsko-norský archeologický tým objevil nové křesťanské ruiny v západní egyptské poušti a odhalil klášterní život v regionu v pátém století našeho letopočtu.

„Francouzsko-norská mise během své třetí průzkumné kampaně v lokalitě Tell Al-Janoub, paláci Al-Ajouz v oáze Bahariya, objevila několik budov z čediče a další vytesané do skály, některé z hliněných cihel,“ řekla ve svém prohlášení. .

Komplex se skládá ze „šesti sekcí obsahujících ruiny tří kostelů a pokojů mnichů“, „jejichž stěny nesou koptské znaky a kresby,“ říká Usáma Talaat, vedoucí ministerstva islámských, koptských a židovských starožitností.

Šéf mise Victor Gica uvedl, že „19 budov a kostelů vytesaných do skály“ bylo podle prohlášení objeveno v roce 2020.

Stěny kostela zdobí „náboženské nápisy“ a pasáže z Bible v řečtině, které odhalují „podstatu klášterního života v regionu“, říká Gika.

Dodává, že to jasně ukazuje přítomnost mnichů od pátého století našeho letopočtu.

Vzdálené místo, které se nachází v poušti jihozápadně od hlavního města Káhiry, bylo obsazeno od čtvrtého do osmého století a aktivita pravděpodobně dosáhla vrcholu kolem pátého a šestého století, podle odpovědného francouzského institutu orientální archeologie expedice. .

Káhira oznámila v posledních měsících několik významných nových archeologických objevů v naději na stimulaci cestovního ruchu, odvětví, které utrpělo několik úderů – od povstání v roce 2011 po pandemii koronavirů.

READ  Fakta – Evropské země se liší v neočekávaných daních bank podle agentury Reuters

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *