Nová malá „nezisková kavárna“ Mamacoffee v Praze má velké poslání

Mamacoffee praží zelenou kávu z celého světa od roku 2008 výhradně na základě fair trade kontraktů, což pomáhá výrobcům v rozvojových zemích dosahovat udržitelných a spravedlivých obchodních vztahů.

Prodeje českého kávového řetězce pomáhají drobným pěstitelům zelené kávy z Vietnamu, Etiopie, Hondurasu a řady dalších zemí.

Mamacoffee před pár týdny otevřelo vůbec nejmenší kavárnu – v pražském obchodě o rozloze pouhých 10 metrů čtverečních, nedaleko Černínského paláce, největšího pražského barokního paláce a sídla českého ministerstva zahraničí od 30. let minulého století.

Skvělou myšlenkou Café Nezisk, neboli „neziskové kavárny“, je rozšířit zahraniční fair-trade poslání české pražírny takříkajíc konat více dobra i v tuzemsku, říká její ředitelka Rachel Bogarová.

Rachel Bogarová |  Foto: Mamacoffee

„Koncept je, že každý měsíc představíme jinou neziskovku. Chceme jim pomoci tím, že jim nabídneme platformu, jak se zviditelnit.“

„To znamená nejen je představit fyzicky zde v neziskové kavárně, ale také prostřednictvím marketingu Mamacoffee a prostřednictvím našich sociálních sítí.

„Také jako bonus všechny zisky, po provozních nákladech, dani z přidané hodnoty atd., jdou za daný měsíc neziskové organizaci.“

Na prosinec, první celý měsíc pro malou neziskovou kavárnu v akci, se Mamacoffee rozhodla podpořit Loono – tým studentů medicíny, mladých lékařů a dalších lékařů a zdravotníků, jako jsou zdravotní sestry, záchranáři a dietologové.

Loono mimo jiné pořádá bezplatné workshopy s cílem zvýšit povědomí mezi mladými lidmi o tom, co mohou udělat pro prevenci rakoviny prsu a varlat a kardiovaskulárních onemocnění a pro udržení dobrého sexuálního a duševního zdraví.

(Neexistují žádné ceny za hádání, který z těchto hashtagů Loono používá na sociálních sítích ke zvýšení povědomí o jakémkoli problému – #boobsandballs, #yourheartforlife, #allgooddownthere.)

Ředitelka Café Nezisk Rachel Bogarová říká, že se v nadcházejících měsících chystají propagovat a pomáhat s dalšími českými nevládními organizacemi.

READ  Biden-Putin začíná dvouhodinovou patovou situaci, protože napětí na Ukrajině roste

„Některým menším neziskovkám, se kterými doufáme, že budeme spolupracovat, bychom rádi nabídli jejich výrobky. Některé nám napsaly, že si pečou vlastní dezerty a pokrmy, takže je zde lze prodávat.“

Rádi bychom je více propagovali na našich sociálních sítích. Budeme mít příležitost nahrávat podcasty o jejich projektech a dát jim vědět.“

Mimochodem, Rachel Bojarová pila v Jižní Americe převážně flat white a tmavě praženou kávu, ale od svého nástupu do Mamacoffee si vypěstoval chuť na hořké nápoje z Etiopie – rodiště kávy samotné.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.